pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kraj Srebrnej Rzeki. Argentyna od spotkania światów do czasów współczesnych

Autor książki:

Magdalena Lisińska

Dane szczegółowe:
Wydawca: UNIVERSITAS
Rok wyd.: 2024
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 256 s.
Wymiar: 150x235 mm
EAN: 9788324241019
ISBN: 978-83-2424-101-9
Data: 2024-07-04
32.44 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Argentyna - ojczyzna tanga, piłki nożnej i yerba mate, to drugie co do wielkości państwo Ameryki Łacińskiej, zachwycające różnorodnością przyrody i otwartością mieszkańców. To również kraj dziejowo doświadczony, którego historia pełna jest spektakularnych sukcesów, ale i bolesnych upadków. Argentyńczycy często odwołują się do przeszłości, a rozpoczęte dekady temu procesy społeczne, polityczne i kulturowe bardzo mocno wpływają na kształt współczesnego państwa, determinując jego wyjątkowy na tle regionu charakter. Niniejsza książka jest pierwszą polskojęzyczną pracą poświęconą historii Argentyny, od momentu przybycia na jej tereny Europejczyków do czasów współczesnych. Stanowi atrakcyjną lekturę dla wszystkich zainteresowanych Ameryką Łacińską, zarówno planujących nabyć podstawową wiedzę, jak i pragnących lepiej zrozumieć Kraj Srebrnej Rzeki i jego mieszkańców.

Magdalena Lisińska - doktor nauk społecznych w zakresie nauk o polityce, pracuje w Zakładzie Ameryki Łacińskiej Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorka monografii pt. Argentine Foreign Policy during the Military Dictatorship, 1976-1983. Between a Nationalist and Pragmatic Approach (London-New York 2019) oraz szeregu artykułów naukowych poświęconych kwestiom politycznym, społecznym i bezpieczeństwa w Argentynie i Ameryce Łacińskiej. Laureatka stypendium START 2021 Fundacji na rzecz Nauki Polskiej dla najzdolniejszych młodych badaczy. Zainteresowania naukowe koncentruje w pierwszej kolejności wokół problematyki Argentyny, zarówno w kontekście wewnętrznym, jak i polityki zagranicznej.

Książka "Kraj Srebrnej Rzeki. Argentyna od spotkania światów do czasów współczesnych" - Magdalena Lisińska - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo UNIVERSITAS. Książka posiada 256 stron i została wydana w 2024 r. Cena 32.44 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.