pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Kot który mówi. Czerwone opowieści

Autor książki:

Marcel Ayme

Dane szczegółowe:
Wydawca: Siedmioróg
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 176 s.
Wymiar: 143x205 mm
EAN: 9788382795349
ISBN: 978-83-8279-534-9
Data: 2022-05-23
16.31  25.50  9.19 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Usiadłem sobie na trawie pod jabłonią, a kot opowiedział mi przygody, które on jeden znał tak dobrze, bo przydarzyły się jemu, zaprzyjaźnionym zwierzętom domowym i dwóm małym dziewczynkom, które kochał ponad wszystko. Opowieści kota, który mówi, spisałem wiernie, nie zmieniając w nich ani jednego słowa. Mój przyjaciel kot jest zdania, że opowieści przypadną do gustu każdemu dziecku, które nie wyrosło jeszcze z wieku, w którym rozumie się zwierzęta i potrafi z nimi rozmawiać. (Autor)

Opowiadania wybitnego francuskiego pisarza Marcela Aymé zebrane w tym tomie należą do klasyków francuskiej i światowej literatury dziecięcej XX wieku. Pisarz, o którym mówi się, że najpiękniej potrafił przemawiać do dzieci, inspiruje się przygodami z wiejskiego podwórka, by z pogodą ducha przybliżyć młodemu czytelnikowi wielkie zagadnienia ludzkiej egzystencji, różne postawy moralne i wagę wartości chrześcijańskich. Na podstawie Opowieści kota, który mówi powstały we Francji dwa cykle filmów animowanych, książka była także przedmiotem wielu inscenizacji radiowych, teatralnych, a nawet inscenizacji operowej.

Opis serii: Seria zaprasza młodszych i starszych wielbicieli dobrej książki do odkrycia najwybitniejszych dzieł polskiej i światowej literatury dziecięcej, książek uznanych przez pokolenia czytelników za klasykę gatunku.

Słowo o autorze: Marcel Aymé (1902-1967) - francuski pisarz, dramaturg, scenarzysta filmowy, autor utworów dla dorosłych, a także bajek i opowiadań dla dzieci. W swojej twórczości wykorzystywał satyrę i fantastykę.

Książka "Kot który mówi. Czerwone opowieści" - Marcel Aymé - oprawa miękka - Wydawnictwo Siedmioróg. Książka posiada 176 stron i została wydana w 2022 r. Cena 16.31 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]