pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Góry wołają - okładka książki
Góry wołają pozycja dostępna
Praga w starej fotografii - okładka książki
Praga w starej fotografii pozycja dostępna
The Glory of Grunwald - okładka książki
The Glory of Grunwald pozycja dostępna
Księgarnia »
Książki »
»
Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia cz. 3
książka:

Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia cz. 3

Dane szczegółowe:
Wydawca: KFP
Rok wyd.: 2011
Oprawa: twarda
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 235x335 mm
EAN: 9788393342204
ISBN: 978-83-9334-220-4
Data: 2011-12-07
Cena wydawcy: 69.90 złpozycja niedostępna

Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia cz. 3 - Zbigniew Kosycarz - opis książki:

"Czy będzie kolejna część " takie pytanie padało już kilka dni po wydaniu II części albumu Fot. Kosycarz - Niezwykłe Zwykłe Zdjęcia". Fotograficzna wędrówka przez historię i wspomnienia przypadła czytelnikom do gustu. Tym bardziej, że większość z nich odnajduje na fotografiach z albumu kawałek swojego życia, a młodsi z ciekawością oglądają, jak żyło się kilkanaście i kilkadziesiąt lat temu. Wiele osób rozpoznało na nich samych siebie, czy to w kolejce do sklepu, czy na zabawie tanecznej, czy też zarabiających pierwsze pieniądze na Jarmarku Dominikańskim.
Przez kilka ostatnich miesięcy Maciejowi Kosycarzowi udało się w przepastnym archiwum swojego ojca Zbigniewa i swoim odnaleźć oraz wybrać ponad 300 niepublikowanych wcześniej zdjęć z życia codziennego i wydarzeń ostatnich 68 lat.
Duże wrażenie wywołują miejsca, które zmieniły się przez ostatnie ponad pół wieku, często trudne dzisiaj do rozpoznania np. dawny dworzec autobusowy PKS na Targu Siennym. Tym razem pojawiają się zdjęcia lotnicze m.in Niedźwiednika, Przymorza, Suchanina, Moreny Zielonego Trójkąta i osiedla na ul. Głębokiej oraz z powstawania osiedla Zaspa Nie brakuje też zdjęć z Gdyni, Sopotu i Pomorza. Niektórzy w nowym albumie na pewno przypomną sobie co mieściło się w nadbudówce statku przy Wielkim Młynie, inni będą wspominać jak kupowali Wieczór Wybrzeża" u gdańskich gazeciarzy lub watę cukrową u babci Leokadii na Długim Targu. Przypomną się na pewno słynne gdyńskie Cepeliady na Skwerze Kościuszki. Być może ktoś rozpozna siebie na fotografii wykonanej przed Ratuszem Staromiejskim ze zbiorowego ślubu 18 par młodych, a ktoś inny na dyskotece w sopockim NON STOPIE czy na balu w Grand Hotelu. Młodsi dowiedzą się jaki strach u ich rodziców przed laty wywoływała czarna wołga". Wrócą wspomnienia z lat 40., 50., 60., 70.,jak również z ostatnich 20 lat

Książka „Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia cz. 3” - oprawa twarda - Wydawnictwo KFP.

Książka posiada 160 stron i została wydana w 2011 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia cz. 3"