pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Serwis Prawno-Pracowniczy 6 (1022). Kontrola ZUS-prawa i obowiazki...
Tytuł książki:

Serwis Prawno-Pracowniczy 6 (1022). Kontrola ZUS-prawa i obowiazki przedsiębiorcy oraz wzory pism z komentarzem

Dane szczegółowe:
Wydawca: INFOR Grupa
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 84 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788374407441
ISBN: 978-83-7440-744-1
Data: 2016-04-01
54.85  76.00  21.15 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Serwis Prawno-Pracowniczy 6 (1022). Kontrola ZUS-prawa i obowiazki przedsiębiorcy oraz wzory pism z komentarzem - opis książki:

Kontrola ZUS - prawa i obowiązki przedsiębiorcy oraz wzory pism z komentarzem I. ZASADY PRZEPROWADZANIA KONTROLI 1. Rodzaje, zakres przedmiotowy, ograniczenia czasu trwania kontroli przeprowadzanych przez ZUS Częstotliwość kontroli ZUS Przepisy regulujące zasady kontroli Rodzaje kontroli ZUS Zakres przedmiotowy kontroli ZUS Czas trwania kontroli Zakaz równoczesnego prowadzenia kontroli 2. Wszczęcie postępowania kontrolnego przez ZUS Doręczenie upoważnienia Wyłączenie inspektora kontroli z postępowania 3. Przebieg czynności kontrolnych Miejsce prowadzenia kontroli Badanie dokumentacji i zabezpieczanie dowodów Przesłuchanie płatnika i świadków 4. Zakończenie i wyniki kontroli ZUS Protokół kontroli Zastrzeżenia do protokołu kontroli Decyzja ZUS II. WZORY FORMULARZY Z KOMENTARZEM 1. Zawiadomienie o zamiarze wszczęcia kontroli 2. Wniosek płatnika o wszczęcie kontroli przed upływem 7-dniowego terminu od dnia zawiadomienia o zamiarze wszczęcia kontroli 3. Upoważnienie do przeprowadzenia kontroli 4. Upoważnienie do uczestnictwa w czynnościach kontrolnych "ucznia" 5. Upoważnienie osoby do reprezentowania płatnika składek w toku kontroli 6. Wpis w książce kontroli 7. Miejsce przeprowadzenia kontroli 8. Wezwanie do okazania/uzupełnienia dokumentów 9. Wyłączenie inspektora kontroli z postępowania 10. Wniosek o ukaranie płatnika składek za utrudnianie lub udaremnianie przeprowadzenia kontroli 11. Przerwanie i wznowienie kontroli 12. Sprzeciw wobec przekroczenia dopuszczalnego czasu kontroli 13. Przesłuchanie płatnika składek 14. Informacja dla płatnika o przeprowadzeniu dowodu z zeznań świadków 15. Protokół kontroli 16. Zastrzeżenia do protokołu kontroli III. ODPOWIEDZI NA PYTANIA CZYTELNIKÓW Czy w czasie kontroli ZUS może przesłuchiwać świadków Czy można przeglądać w ZUS akta płatnika i sporządzać z nich fotokopie Kiedy ZUS może przeprowadzać oględziny majątku przedsiębiorcy Jakie dokumenty potwierdzające świadczenie pracy przez zatrudnioną osobę płatnik może okazać w toku kontroli ZUS Jak należy rozliczyć nienależnie wypłacone świadczenia z zfśs Jakie są konsekwencje wydania przez ZUS decyzji o pozorności zatrudnienia Jak rozliczyć i wpłacić zaległe składki po kontroli ZUS Jak skorygować dokumenty rozliczeniowe pracownika w przypadku zakwestionowania przez ZUS wysokości jego wynagrodzenia Czy wniosek o wydanie interpretacji ZUS może spowodować kontrolę w firmie

Książka "Serwis Prawno-Pracowniczy 6 (1022). Kontrola ZUS-prawa i obowiazki przedsiębiorcy oraz wzory pism z komentarzem" - oprawa miękka - Wydawnictwo INFOR Grupa. Książka posiada 84 stron i została wydana w 2016 r. Cena 54.85 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]