pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Konferencja w Wannsee. Droga do ostatecznego rozwiązania
Tytuł książki:

Konferencja w Wannsee. Droga do ostatecznego rozwiązania

Autor książki:

Peter Longerich

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 232 s.
Wymiar: 150x211 mm
EAN: 9788381231343
ISBN: 978-83-8123-134-3
Data: 2018-02-23
26.86  39.90  13.04 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

20 stycznia 1942 roku na zaproszenie Reinharda Heydricha, szefa Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy, piętnastu mężczyzn - byli to wysokiej rangi przedstawiciele nazistowskiej służby państwowej, NSDAP i SS - spotkało się w luksusowej willi na zachodnich obrzeżach Berlina, przy Grosser Wannsee. Piękno architektury i krajobrazu dramatycznie kontrastowało z celem ich spotkania. W przejętej przez SS i służącej jako dom gościnny willi zebrano się, by obradować nad "ostatecznym rozwiązaniem kwestii żydowskiej". Jak dokumentuje zachowany protokół, precyzyjnie ustalono, kto będzie podlegać eksterminacji oraz w jaki sposób należy tego dokonać. Piętnastu mężczyzn, spośród których dziesięciu ukończyło studia wyższe, a ośmiu miało tytuł doktorski, dyskutowało w idyllicznym otoczeniu nad projektem w zaangażowany, rzeczowy i fachowy sposób. Nikt nie zakwestionował jego założeń, zakładających wymordowanie jedenastu milionów ludzi.

W swojej najnowszej książce Peter Longerich, jeden z najbardziej cenionych historyków zajmujących się narodowym socjalizmem, pokazuje, dlaczego konferencja w Wannsee odgrywa kluczową rolę w historii Holocaustu. W swojej analizie oraz jasnej interpretacji protokołu udaje się mu precyzyjnie zrekonstruować proces decyzyjny, który doprowadził do wymordowania europejskich Żydów, oraz ukazać w nowym świetle motywy sprawców.

Ze znawstwem i znajomością szczegółów Longerich prowadzi czytelnika w mroczny świat potwornych zamiarów zbrodni pośrodku drugiej wojny światowej.

"Süddeutsche Zeitung"
Peter Longerich to jeden z najlepszych znawców Trzeciej Rzeszy i Holocaustu.

"Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung"
Peter Longerich (ur. 1955) - jeden z najwybitniejszych współczesnych historyków. Pracował w monachijskim Institut für Zeitgeschichte, Fritz Bauer Institut i Center for Advanced Holocaust Studies Holocaust Memorial Museum w Waszyngtonie. Jest również profesorem Royal Holloway and Bedford New College Uniwersytetu Londyńskiego i dyrektorem Research Centre for the Holocaust and Twentieth-Century History. Dotychczas w Polsce ukazały się jego biografie Heinricha Himmlera ("Himmler. Buchalter śmierci"), Josepha Goebbelsa ("Goebbels. Apostoł diabła") oraz Hitlera ("Hitler. Biografia").

Książka "Konferencja w Wannsee. Droga do ostatecznego rozwiązania" - Peter Longerich - oprawa twarda - Wydawnictwo Prószyński. Książka posiada 232 stron i została wydana w 2018 r. Cena 26.86 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Konferencja w Wannsee. Droga do ostatecznego rozwiązania"
Peter Longerich - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Afery gospodarcze PRL - okładka książki
Afery gospodarcze PRL Kazimierz Kunicki, Tomasz Ławecki
Wojna Trzeciej Rzeszy - okładka książki
Wojna Trzeciej Rzeszy Richard J. Evans
U boku Bartka (+ 2 CD) - okładka książki
U boku Bartka (+ 2 CD) Tomasz Greniuch
Legenda Orląt - okładka książki
Legenda Orląt Ryszard J. Czarnowski
Czterdzieści twardych - okładka książki
Czterdzieści twardych Barbara Stanisławczyk
Produkty podobne:
1945. Rok zwycięstwa - okładka książki
1945. Rok zwycięstwa Władimir Bieszanow
Jałta. Rzeczywistość, mit i pamięć - okładka książki
Jałta. Rzeczywistość, mit i pamięć Sławomir Łukasiewicz (red.)
Wojna Trzeciej Rzeszy - okładka książki
Wojna Trzeciej Rzeszy Richard J. Evans