pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Komnata głodu i chłodu

Autor książki:

Magda Chruścińska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Manufaktura Słów
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 286 s.
EAN: 9788366695320
ISBN: 978-83-6669-532-0
Data: 2021-07-05
25.53  34.90  9.37 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Krystyna na strychu swojego domu odnajduje tajemniczy pamiętnik, zawierający wojenne wspomnienia młodej dziewczyny. Z każdym kolejnym dniem lektury maturzystka odkrywa makabryczną przeszłość swojej rodziny. Odtąd jej życie nie będzie takie samo.

Napisałam Komnatę głodu i chłodu, aby uświadomić innym, jakie okropieństwa przydarzyły się ludziom takim jak my w trakcie II wojny światowej i dlaczego powinniśmy nie dopuścić do rozpętania kolejnych konfrontacji zbrojnych.

Zważywszy na to, że zamierzam zobrazować trudne sytuacje, treść jest czasem brutalna. Myślę, że jedynie one są w stanie zmienić myślenie człowieka.

(ze Wstępu)
Magda Chruścińska (lat 29) debiutuje Komnatą głodu i chłodu. Ukończyła Zespół Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze tytułem technika ekonomika o specjalności kadry i płace, a następnie Uniwersytet Zielonogórski tytułem inżyniera na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Pracowała głównie fizycznie na produkcji w Polsce, Holandii i Niemczech. Spróbowała również pracy jako doradca klienta w banku. Obecnie pracuje w firmie produkcyjnej jako specjalista ds. zakupów technicznych w dziale utrzymania ruchu. Zainteresowanie okresem II wojny światowej wzbudził w niej jej ojciec, który w domu rodzinnym często oglądał filmy dokumentalne niej poświęcone. Jej matura ustna z j. polskiego dotyczyła ekstremalnych warunków wojennych.

Książka "Komnata głodu i chłodu" - Magda Chruścińska - oprawa miękka - Wydawnictwo Manufaktura Słów. Książka posiada 286 stron i została wydana w 2021 r. Cena 25.53 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]