pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Kombinacje szachowe
Tytuł książki:

Kombinacje szachowe

Dane szczegółowe:
Wydawca: RM
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 248 s.
EAN: 9788381513159
ISBN: 978-83-8151-315-9
Data: 2020-02-13
25.67  39.99  14.32 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Jednym z istotnych elementów walki w szachach - szczególnie gry środkowej - może stać się kombinacja szachowa, będąca forsownym wariantem zawierającym ofiarę i stanowiącym korzystną zmianę sytuacji dla strony, która tej ofiary dokonuje.

Autorzy postawili sobie za cel 1) usystematyzowanie wiedzy na temat teorii strategii, taktyki i kombinacji w szachach oraz 2) opisanie najpopularniejszych motywów kombinacji szachowych, które proponują samodzielnie przećwiczyć w 192 zadaniach. Nie rezygnowali także z próby podniesienia poziomu gry szachistów, którzy sięgną po tę książkę. Obszerną jej część stanowi bowiem 600 zadań o różnym stopniu trudności z zakresu motywów taktycznych, zaczerpniętych z praktyki turniejowej. Zadania prezentują różny stopień trudności, dzięki czemu początkujący szachiści i amatorzy mogą się zapoznać się z kombinacją szachową i jej motywami, a zaawansowani gracze - doskonalić swoje umiejętności.

Jacek Gajewski - rekordzista świata zapisany w Księdze rekordów Guinnessa na najdłuższy maraton szachowy (15-17 grudnia 2017 r., Katowice; 50 godzin, 1 minuta i 7 sekund), nauczyciel wychowania fizycznego, historii, wiedzy o społeczeństwie oraz instruktor szachów w Szkole Podstawowej nr 62 im. Józefa Kocurka w Katowicach. Jest współautorem trzech książek (razem z Jerzym Konikowskim) o tematyce szachowej oraz sześciu artykułów naukowych o szachach. Przygotowuje rozprawę doktorską "Rozwój szachów kobiet w Polsce w latach 1945-1989" pod kierunkiem prof. dr hab. Wojciecha J. Cynarskiego na wydziale socjologiczno-historycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Mąż Izabeli i ojciec Julii.

Jerzy Konikowski - mistrz szachowy i doświadczony szkoleniowiec I klasy. W latach 1978-1981 był trenerem kadry narodowej Polskiego Związku Szachowego. Pod jego kierunkiem drużyna kobiet zdobyła brązowy medal na olimpiadzie na Malcie w 1980 roku. Jest uznanym teoretykiem szachowym. Jego liczne fachowe książki oraz artykuły ukazały się w Polsce, Niemczech, USA, Hiszpanii, Włoszech, Holandii, Republice Czeskiej, Rosji, Luksemburgu i Danii.

Książka "Kombinacje szachowe" - Jerzy Konikowski, Jacek Gajewski - oprawa miękka - Wydawnictwo RM. Książka posiada 248 stron i została wydana w 2020 r. Cena 25.67 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Jerzy Konikowski, Jacek Gajewski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Bobby Fischer - okładka książki

Bobby Fischer

Andrew Soltis
Produkty podobne:
Damy mata. Tom 1 - okładka książki

Damy mata. Tom 1

Ireneusz Gawle, Jerzy Moraś
Best karate 4 - okładka książki

Best karate 4

Masatoshi Nakayama
Best karate 1. Wprowadzenie - okładka książki

Best karate 1. Wprowadzenie

Masatoshi Nakayama
Best karate 9 - okładka książki

Best karate 9

Masatoshi Nakayama
Best karate 2. Podstawy - okładka książki

Best karate 2. Podstawy

Masatoshi Nakayama
Best karate 6. Bassai, Kanku - okładka książki

Best karate 6. Bassai, Kanku

Masatoshi Nakayama