pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Kolor śmierci, odcień grobu czyli 50 odcieni morderczej zieleni

Autor książki:

Wiktoria Król

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo IX
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 250 s.
Wymiar: 195x125 mm
EAN: 9788396201744
ISBN: 978-83-9620-174-4
Data: 2021-08-04
63.07 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Przed Wami historia najpopularniejszego i najmodniejszego pigmentu dziewiętnastego stulecia. Zieleń Scheelego, szmaragdowa i paryska to tylko trzy warianty wszystkie piękne, wszystkie trujące, zawierały bowiem arszenik. W książce przedstawiona została historia m.in. słodyczy, tapet, ubrań i przedmiotów codziennego użytku: od farb, kart do gry, zabawek, po papier toaletowy, zabarwionych tymże pigmentem oraz tragiczne skutki przebywania w ich pobliżu (bogato ilustrowane opisami z czasopism medycznych).
Wśród książek o truciznach, trucicielach, życiu w dziewiętnastym wieku i medycynie tamtych czasów książka autorki wyróżnia się perspektywą nakierowaną na kolor. Zieleń kojarzy się nam z nadzieją, życiem, szczęściem i wolnością. Odbieramy ten kolor jako coś pozytywnego, jednak niewielu zdaje sobie sprawę, jak mroczna historia się za nim kryje. Temat morderczej zieleni jest tak rozległy, że znajdziemy w nim fascynujące informacje z dziedziny chemii i medycyny historycznej, sztuki czy mody, a czytelnicy zainteresowani tematyką true crime, trucizn i makabry powinni być szczególnie usatysfakcjonowani.
Książka zawiera kolorowe ilustracje.

Książka "Kolor śmierci, odcień grobu czyli 50 odcieni morderczej zieleni" - Wiktoria Król - oprawa miękka - Wydawnictwo IX. Książka posiada 250 stron i została wydana w 2021 r. Cena 63.07 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]