pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia. Komentarz
Tytuł książki:

Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia. Komentarz

Autor książki:

Krzysztof Dąbkiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: LexisNexis
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 648 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788327807960
ISBN: 978-83-2780-796-0
Data: 2014-09-29
Cena wydawcy: 129.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Kodeks postępowania karnego. Komentarz
Kodeks postępowania karnego. Komentarz 278.88 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Kodeks wykroczeń. Komentarz
Kodeks wykroczeń. Komentarz 224.64 zł pozycja dostępna!

Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia. Komentarz - Krzysztof Dąbkiewicz - opis książki:

Wydanie 1, 2014 Stan prawny na 1 września 2014 roku Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia. Komentarz zawiera szczegółową wykładnię przepisów z zakresu proceduralnego prawa wykroczeń. W publikacji omówiono całość rozwiązań prawnych, m.in.: naczelne zasady procesu, właściwość i skład sądu, status stron, zagadnienia dotyczące obrońcy i pełnomocnika oraz przebiegu czynności wyjaśniających, przepisy regulujące przebieg postępowania przed sądem pierwszej instancji oraz postępowania odwoławczego.

W publikacji uwzględniono dotychczasowe orzecznictwo Sądu Najwyższego i sądów powszechnych, Trybunału Konstytucyjnego oraz dorobek nauki dotyczący omawianych zagadnień prawnych, co ułatwia zapoznanie się z najnowszym stanem prawnym, aktualnym orzecznictwem oraz wykładnią, która prezentowana jest w literaturze przedmiotu.

Komentarz uwzględnia zmiany wprowadzone przez ustawę z 27 września 2013 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania karnego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2013 r., poz. 1247), które wejdą w życie 1 lipca 2015 r., oraz przez ustawę z 4 kwietnia 2014 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (Dz. U. z 2014 r., poz. 579), które wejdą w życie 9 listopada 2014 r.

Opracowanie adresowane jest do prawników praktyków: sędziów, adwokatów i radców prawnych, a także funkcjonariuszy Policji oraz Straży Gminnych. Pomocna może być także aplikantom.

Krzysztof Dąbkiewicz - sędzia Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Toruniu; autor komentarza do Kodeksu karnego wykonawczego, a także książek oraz kilkudziesięciu artykułów i glos z zakresu prawa karnego procesowego, materialnego i prawa wykroczeń.

Książka „Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia. Komentarz” - oprawa miękka - Wydawnictwo LexisNexis. Książka posiada 648 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Krzysztof Dąbkiewicz - autor m.in.:
Emisariusze i kurierzy - okładka książki
Emisariusze i kurierzy Krzysztof Dąbkiewicz;
Kodeks karny wykonawczy. Komentarz - okładka książki
Kodeks karny wykonawczy. Komentarz Krzysztof Dąbkiewicz;