pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Kocia Szajka i duchy w teatrze

Autor książki:

Agata Romaniuk

Dane szczegółowe:
Wydawca: AGORA
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 120 s.
Wymiar: 165x216 mm
EAN: 9788326838637
ISBN: 978-83-2683-863-7
Data: 2022-03-07
28.03  39.99  11.96 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Pazury naostrzone, ogony w szpic - Kocia Szajka wraca do akcji! Dołącz do kocich detektywów, przeżyj porywającą przygodę i pomóż Morfeuszowi rozwiązać detektywistyczną zagadkę. Na premierze w cieszyńskim teatrze zebrał się tłum. Oto rozpoczyna się sztuka ze wspaniałą Heleną Černą w roli głównej. Nagle, ku przerażeniu widowni, scena zaczyna się poruszać, a czeska aktorka z krzykiem spada ze schodów. Kot Morfeusz nie ma wątpliwości - to nie mógł być przypadek. Kto i po co uruchomił mechanizm obrotowy, doprowadzając do nieszczęścia Czy to duchy, jak twierdzi dyrektorka teatru I co mają w tej sprawie do powiedzenia gadatliwe papużki Pola i Tola Tę zagadkę może rozwiązać tylko Kocia Szajka - grupa doświadczonych detektywów, którym niestraszne są żadne kryminalne wyzwania! Serię "Kocia Szajka" powołała do życia Agata Romaniuk znana jako Pani Wieczorynka, a zilustrowała Malwina Hajduk. Akcja kolejnych tomów rozgrywa się w Cieszynie, mieście tętniacym z˙yciem i pełnym tajemnic. Miejscowe koty o mocnym charakterze i duz˙ej fantazji pomagaja policji w rozwiazywaniu najtrudniejszych zagadek. Do tej pory ukazały się: Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi, Kocia Szajka i ucho różowego jelenia oraz Kocia Szajka i napad na moście Każdy tom serii może być czytany oddzielnie.

Książka "Kocia Szajka i duchy w teatrze" - Agata Romaniuk - oprawa twarda - Wydawnictwo AGORA. Książka posiada 120 stron i została wydana w 2022 r. Cena 28.03 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: book_w_mkesie; Ocena: 5 pkt.; Data: 2022-03-25
To już czwarty raz, kiedy piszę o uroczej, cudownej ekipie, ale nie o takiej zwykłej ekipie, bo to kocia ekipa od spraw trudnych do rozwiązania i nie tylko. Z moją córką nie możemy doczekać się, kiedy w naszych rękach będą nowe przygody tych puchatych urwisów. Kiedy przychodzi moment końca książki to zawsze pozostaje taki smuteczek, ale za chwilę myślimy, że na pewno przyjdą raz jeszcze i wtedy ponownie nas zaskoczą.
Dla tych którzy nie znają tej serii to z moją 9 letnią Helenką polecamy z całego serca. Serię można czytać różnie, ale chyba wspaniale jest przeczytać, jak zmienia się Cieszyn i z czym przyszło mu się zmagać. Książka dostępna jako wersja papierowa, ebook i audiobook co umożliwia wybór dla tych którzy np. nie mogą przeczytać z różnych względów więc audio jest tutaj jak najbardziej polecane. Dodatkowo taka ciekawostka, że książkę czyta sama autorka więc kto jak to, ale Ona najlepiej oddaje to co w kocich główkach siedzi. Cudowny głos (tak powiedziała moja Hela)
W Cieszyńskim mieście chwilami można napawać się spokojem i urokami tego miasta, ale nie może być tak że w mieście, w którym żyje najlepsza Kocia szajka było cały czas spokojnie. Tym razem w teatrze zebrała się elita. Na scenie ma wystąpić nikt inny jak sama Czeska aktorka Helena Ćerna. Podczas przedstawienia dochodzi do tego, że scena zaczyna się obracać co powoduje upadek aktorki. Kto to zrobił? Komu zależało na tym, żeby zaszkodzić Helenie? Wszystko wskazuje na to, że w teatrze grasują duchy, ale czy to prawda? Nie spodziewałam się, że w rozstrzygnięciu zagadki pomogą rozgadane papużki Pola i Tola, ale w jaki sposób to już zostawiam do waszego poznania. W całej akcji bierze udział nikt inny jak nasza aspirantka Walerka Koczy wraz z Kocią szajką. Mnóstwo podejrzanych i mnóstwo pytań, dlaczego i komu zależy na unicestwieniu Helenki.
Za swój egzemplarz dziękujemy z Helenką Wydawnictwu Agora dla dzieci. Osobiście uwielbiam jak momentami używana jest gwara oraz opis pielęgnacji kocich pazurków. Dodatkowym atutem są ilustracje, które idealnie odzwierciedlają daną sytuacje.
skomentuj opinię/recenzję [+]