pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kochankowie mojej mamy

Autor książki:

Janina Zającówna

Dane szczegółowe:
Wydawca: Książka i Wiedza
Oprawa: miękka
Ilość stron: 189 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788305133838
ISBN: 83-05-13383-4
Data: 2005-04-07
21.88 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Janina Zającówna jest autorką poczytnych powieści obyczajowych i psychologicznych. W swoim dorobku ma ich dwadzieścia pięć.
Debiutowała w 1967 roku powieścią "Brama na drodze", która stała się bestsellerem. Wysoko ocenił ją Janusz Głowacki podkreślając, że "autentyzm relacji jest poważnym walorem tej książki, a także autentyzm języka, postaci i konfliktów".
Spośród powieści dla dorosłych ogromnym uznaniem cieszyły się wielokrotnie wznawiane tytuły: Skończyło się lato, Podróż poślubna, Kobiety i mężczyźni, Wesele mojej mamy, Dom schadzek, Zemsta jest rozkoszą bogów, Czerwony płomień Sebastiana. Te dwa ostatnie przez długi czas utrzymywały się na listach bestsellerów.
Niektóre zostały sfilmowane, np. Kochankowie mojej mamy, z Krystyną Jandą w roli głównej. Autorka wraz z reżyserem Radosławem Piwowarskim otrzymali nagrodę główną za scenariusz na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdańsku w 1986 roku.
Janina Zającówna ma w swoim dorobku również scenariusze seriali telewizyjnych: Tylko Kaśka, Kłusownik, jest także współautorką z KTT sześciu odcinków scenariuszy serialu Sukces. Napisała również ponad dwieście opowiadań drukowanych w popularnym Tele-Tygodniu i w innych czasopismach oraz sztuki teatralne: Dziś są moje zaręczyny, Gry miłosne, Z soboty na niedzielę. Ta ostatnia była prezentowana w Teatrze Małym w Warszawie w lutym 1999 roku.

Książka "Kochankowie mojej mamy" - Janina Zającówna - oprawa miękka - Wydawnictwo Książka i Wiedza. Cena 21.88 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.