pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kocham cię, zrób mi przelew. Historie o miłości, która kosztowała miliony, zdrowie, a nawet życie

Autor książki:

Klaudia Ziółkowska

Wydawca: Otwarte
Dane szczegółowe:
Rok wyd.: 2026
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788383990583
ISBN: 978-83-8399-058-3
Data: 2026-07-23
43.49 
pozycja dostępna Przedsprzedaż, książkę wysyłamy po 2026-08-12

Opis książki:

„Kocham cię” – dwa słowa, które mają dawać poczucie bezpieczeństwa. Jednak czasem są po prostu kłamstwem, początkiem manipulacji i precyzyjnie zaplanowanego oszustwa.

Te historie zaczynają się tam, gdzie wiele osób było choć raz – od wiadomości, która przyszła niespodziewanie. Ktoś napisał pierwszy. Ktoś był czuły, uważny, obecny. Słuchał. Rozumiał. Mówił o tym, czego nam brakowało. I sprawił, że po raz pierwszy od dawna pojawiła się nadzieja, że to może być „to”.

Klaudia Ziółkowska oddaje głos kobietom i mężczyznom, którzy zaufali – nie dlatego, że byli naiwni, ale dlatego, że byli spragnieni bliskości, zmęczeni samotnością, po przejściach, po rozwodach, po latach bycia „tą silną / tym silnym”. Pokazuje moment, kiedy zaczynają przesuwać granice: najpierw drobna pomoc bliskiej osobie, potem coraz większe kwoty, aż w końcu wszystko zaczyna się sypać: finanse, zdrowie psychiczne, relacje z bliskimi.

Ta książka składa się z historii, które mogłyby przydarzyć się każdemu z nas. Bo oszuści sprzedają emocje. Tworzą relacje, które wydają się prawdziwsze niż te w realnym życiu. A kiedy znikają, zostaje po nich nie tylko pustka na koncie, ale też wstyd, poczucie winy i pytanie: „Jak mogłam / mogłem tego nie widzieć?”. I bolesne rozczarowanie, że zostało się oszukanym w oczekiwaniu na bliskość.

Mówią, że miłość jest ślepa – w świecie internetu potrafi być też bezlitosna.

Klaudia Ziółkowska – absolwentka filologii polskiej. Dziennikarka z kilkunastoletnim doświadczeniem. Od 2016 roku jest związana z TVN24, gdzie zajmuje się tematyką kryminalną i społeczną. Lubi długie spacery z psem i górskie wędrówki.

Książka "Kocham cię, zrób mi przelew. Historie o miłości, która kosztowała miliony, zdrowie, a nawet życie" - Klaudia Ziółkowska - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Otwarte. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2026 r. Cena 43.49 zł. Zapraszamy na zakupy!