pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Klasycy dzieciom

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nasza Księgarnia
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 280 s.
Wymiar: 165x215 mm
EAN: 9788310125507
ISBN: 978-83-1012-550-7
Data: 2014-11-05
pozycja niedostępna

Opis książki:

W zbiorze Klasycy dzieciom znajdziemy utwory wybitnych polskich poetów i prozaików: Ignacego Krasickiego, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Aleksandra Fredry, Stanisława Jachowicza, Józefa Ignacego Kraszewskiego oraz Marii Konopnickiej. Nie wszystkie były tworzone z myślą o dzieciach, jednak jako element polskiej tradycji powinny się znaleźć wśród lektur młodych czytelników. Trudno sobie bowiem wyobrazić, że kolejne pokolenie nie pozna takich cytatów jak: Miłe złego początki, Już był w ogródku, już witał się z gąską, Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie, Wolnoć Tomku w swoim domku, Osiołkowi w żłoby dano, czy Hu, hu, ha, nasza zima zła. Wszystkie pochodzą z utworów tworzących niniejszy zbiór.

Doskonałe, nowoczesne ilustracje Emilii Dziubak podkreślają, że nie są to nudne lektury szkolne, ale uniwersalne, ponadczasowe teksty, które mogą się spodobać współczesnym dzieciom.

Emilia Dziubak ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Debiutowała w 2011 roku autorską książką kucharską dla dzieci pt. Gratka dla małego niejadka, która znalazła się w ścisłym finale konkursu na najpiękniejsze książki obrazkowe 4th CJ Picture Book Award w Korei. Jej ilustracje ukazują się w takich czasopismach jak Gaga, Przekrój, Wprost czy Art & Business. Dwukrotnie otrzymała nominacje w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku. Laureatka Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w 2014 r.

Książka "Klasycy dzieciom" - Ignacy Krasicki, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Aleksander Fredro, Stanisław Jachowicz - oprawa twarda - Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Książka posiada 280 stron i została wydana w 2014 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]