pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Klan Matejków

Autor książki:

Marek Sołtysik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Arkady
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 140x210 mm
EAN: 9788321351155
ISBN: 978-83-2135-115-5
Data: 2019-06-17
33.27  49.00  15.73 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Historia Matejki i jego rodziny - matki wychowującej dzieci "do sztuki", braci, z których Janek wcale nie czuł się najzdolniejszy, córki Beaty, wyjątkowo utalentowanego zięcia Józefa Unierzyskiego, znakomitego witrażysty Stefana Witolda Matejki (bratanka Mistrza) - to temat na wielką filmową sagę, równie fascynującą jak ta książka. Matejko był artystą i historiozofem, badaczem przyczyn upadku Polski. Zaskakiwał kolorystyką obrazów, oburzał wprowadzaniem na płótna postaci niewymienianych wcześniej przez kroniki.

Marek Sołtysik, autor wielu historycznych gawęd, m.in. Klanu Kossaków, w Klanie Matejków przywołał słowa wielkiego malarza Jerzego Nowosielskiego: "Pamiętajmy, że Hołd pruski i Bitwa pod Grunwaldem to są ewenementy w europejskim malarstwie historycznym - to najlepsze dzieła, jakie w tym gatunku powstały. A czy na co dzień myślimy o Matejkowskiej polichromii kościoła Mariackiego w Krakowie? On [...] dał genialną koncepcję polichromii kościoła gotyckiego. Jeśli chodzi o sposób zdobienia kościoła w Europie XIX wieku, to Matejko stworzył największe dzieło".

W serii ukazał się Klan Kossaków, w przygotowaniu Klan Wyspiańskich.

Książka "Klan Matejków" - Marek Sołtysik - oprawa twarda - Wydawnictwo Arkady. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2019 r. Cena 33.27 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Marek Sołtysik - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Klan Kossaków - okładka książki

Klan Kossaków

Marek Sołtysik
Moi rodzice - okładka książki

Moi rodzice

Marta Kaczyńska, Dorota Łosiewicz