pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kieszonkowa historia. Wikingowie. Najeźdźcy z morza

Autor książki:

Kim Hjardar

Dane szczegółowe:
Wydawca: RM
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 120x200 mm
EAN: 9788377739235
ISBN: 978-83-7773-923-5
Data: 2018-09-27
Cena wydawcy: 24.99 złpozycja niedostępna

Opis książki:

"Kieszonkowa Historia" to seria przystępnych, rzetelnych i ciekawych książek wprowadzających w zagadnienia historii militarnej.

Od IX do XI wieku wikingowie plądrowali morskie wybrzeża niemal całej Europy Zachodniej. Ci nieustraszeni, nowatorscy żeglarze i wybitni stratedzy uderzali znienacka, atakowali znacznymi siłami, a następnie wycofywali się ze zrabowanymi dobrami i jeńcami. Gdziekolwiek się pojawili, siali zniszczenie i zadawali ogromne cierpienia, lecz spotkanie przedstawicieli różnych kultur nieodwracalnie zmieniło zarówno społeczności europejskie, jak i nordyckie. Przedstawiona w książce krótka historia wikingów opowiada o ich najazdach, statkach, uzbrojeniu i niezwykłym stylu życia.

Kim Hjardar - norweski historyk. Ukończył studia podyplomowe w Centrum Studiów Wikingów i Wczesnego Średniowiecza na Uniwersytecie w Oslo. Jest wykładowcą historii i nauk społecznych w Wyższej Szkole St. Hallvard w Lier. Od ponad piętnastu lat bada czasy wikingów i średniowiecza w ramach pracy zawodowej i ożywia historię jako członek grupy rekonstrukcyjnej. Był przewodniczącym największego i najstarszego w Norwegii stowarzyszenia rekonstrukcji historycznych.

Książka "Kieszonkowa historia. Wikingowie. Najeźdźcy z morza" - Kim Hjardar - oprawa miękka - Wydawnictwo RM. Książka posiada 160 stron i została wydana w 2018 r.