pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Kierunek Bagdad. Jak zostałem włóczęgą, terrorystą i szpiegiem na...
książka:

Kierunek Bagdad. Jak zostałem włóczęgą, terrorystą i szpiegiem na Bliskim Wschodzie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Carta Blanca
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 280 s.
Wymiar: 125x200 mm
EAN: 9788377053515
ISBN: 9788377053515
Data: 2014-04-10
Cena wydawcy: 34.90 złpozycja niedostępna

Kierunek Bagdad. Jak zostałem włóczęgą, terrorystą i szpiegiem na Bliskim Wschodzie - Henry Hemming - opis książki:

Kierunek Bagdad to kolejna pozycja z niezwykle życzliwie przyjętej przez Czytelników i recenzentów serii literatury podróżniczej Bieguny.

Nowa propozycja wydawnictwa Carta Blanca to nie tylko trzymająca w napięciu historia niebezpiecznej ekspedycji, lecz także niesamowity dziennik podróży, którego autor przemawia świeżym, pełnym idealizmu, ujmującym i ludzkim głosem, ukazując obraz Bliskiego Wschodu po 11 września, jakiego nie zobaczymy w wieczornych wiadomościach, i przełamując powszechnie panujące stereotypy na temat tego regionu.

Henry Hemming, używając sztuki jako paszportu, podróżuje przez Turcję, Iran, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabię Saudyjską, Jordanię aż do Bagdadu, napotykając na swojej drodze meczety, pałace, koszary wojskowe, sekretne plaże, cele policyjne, nocne kluby, izby tortur, domy publiczne i pracownie artystów. Oskarżany zarówno o bycie islamskim ekstremistą, jak i brytyjskim szpiegiem, włóczy się po Bliskim Wschodzie niemal w przeddzień ataku wojsk amerykańsko-brytyjskich na Irak, słucha zwierzeń wyzwolonej irańskiej młodzieży i syryjskiej kobiety szczelnie owiniętej hidżabem, w Turcji obserwuje szalony taniec wirujących derwiszy, a w irackim Pałacu Republiki Saddama Husajna bierze udział w ekskluzywnym przyjęciu z amerykańskimi żołnierzami. I cały czas poszukuje prawdziwego oblicza islamskiego świata.

Fantastyczna podróż, pełna zaskakujących incydentów i ekscytujących spotkań, które nie wiadomo, jak się zakończą. Hemming w pełen temperamentu i często zabawny sposób próbuje zmierzyć się z największymi problemami dzisiejszego Bliskiego Wschodu .

Nicholas Jubber, autor Tajemnicy Prezbitera Kierunek Bagdad to coś więcej niż trzymająca w napięciu historia niebezpiecznej ekspedycji. To podróż w głąb samego siebie i odkrywanie tego, co znaczy być artystą w rozbitym świecie .

John Mole, autor It s All Greek To Me! oraz Mind Your Manners Hemming proponuje ożywczą niewinność i otwartość, niepohamowany głód doświadczeń i spotkań, co czyni go pisarzem szczerym i pełnym empatii. Jest przy tym zabawny. To niezwykły i interesujący dziennik podróży. Nowy, świeży głos, pełen idealizmu, ujmujący i ludzki .

Justin Marozzi, The Spectator Podróż życia, pełna młodzieńczej pasji i idealizmu, ale też świadoma i odważna .

Colin Thubron, autor Behind the Wall i The Lost Heart of Asia Błyskotliwa relacja ze śmiałej podróży, czasem komiczna, czasem przejmująca. Antidotum na powszechnie panujące stereotypy na temat Bliskiego Wschodu. Lektura obowiązkowa .

Jason Elliot, autor Mirrors of the Unseen i An Unexpected Light Bieguny to książki o podróżach i poznawaniu świata. Relacje z wypraw do najbardziej niebezpiecznych i zapomnianych terytoriów na kuli ziemskiej i fascynujące historie z miejsc pozornie dobrze znanych. Opowieści o ludziach i ich losach, zaskakujące przemyślenia na tematy kulturowe i obyczajowe, a także poruszające przygody.

Bieguny to próba spojrzenia na świat oczyma wytrawnych podróżników, dziennikarzy i korespondentów. Poważnie i humorystycznie. Na tle historycznym i z przymrużeniem oka. Dodatkowych informacji udziela:

Książka Kierunek Bagdad. Jak zostałem włóczęgą, terrorystą i szpiegiem na Bliskim Wschodzie - oprawa miękka - Wydawnictwo Carta Blanca.

Książka posiada 280 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Kierunek Bagdad. Jak zostałem włóczęgą, terrorystą i szpiegiem na..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Książka o Kołymie - okładka książki
Książka o Kołymie Anatol Krakowiecki
Obok Julii - okładka książki
Obok Julii Eustachy Rylski