pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kiedy się znowu zobaczymy

Autor książki:

Danuta Sadowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Book edit
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 330 s.
EAN: 9788367539425
ISBN: 978-83-6753-942-5
Data: 2023-05-25
32.12 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Akcja książki Kiedy się znów zobaczymy rozgrywa się w latach 1937-1946 i opowiada o losach trzech rodzin.

We wsi Konojady, niedaleko Brodnicy, mieszka Franciszka, która wcześnie owdowiała i sama wychowuje siedmioro dzieci, lecz to ciężar ponad jej siły. Z wielkim bólem wysyła więc dwóch synów do nielubianej siostry męża - tam będzie im na pewno lepiej. Zamożnym gospodarzom na kurpiowskiej wsi, Julianowi i Paulinie Gwiazdorom, wiodło się zgoła odmiennie - w miarę dostatnio. Rodzina Ruszczyków z kolei w pogoni za pracą i lepszym życiem wyemigrowała do Francji.

Wraz z wybuchem wojny nadszedł czas wielkich zmian. Trudy codziennego życia w przedwojennej Polsce zmieniają się w koszmar II wojny światowej. Plany i marzenia skryły się w najgłębszych zakamarkach, a normalnością stała się walka o przetrwanie.

Wśród wojennej zawieruchy rodziny zostały rozdzielone. Brak aktualnych wiadomości od dzieci wywoływał ciągły niepokój i strach. W każdym domu bez końca zadawano sobie pytanie: Kiedy się znów zobaczymy

Co połączy te rodziny Koszmar wojny czy radość wyzwolenia A może miłość Czy w sercach bohaterów zagości jeszcze szczęście i radość

Książka "Kiedy się znowu zobaczymy" - Danuta Sadowska - oprawa miękka - Wydawnictwo Book edit. Książka posiada 330 stron i została wydana w 2023 r. Cena 32.12 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.