pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Kiedy i jak wynaleziono Ziemię Izraela. Od Ziemi Świętej do ojczyzny

autor:

Shlomo Sand

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Akademickie DIALOG
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 300 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788380021020
ISBN: 978-83-8002-102-0
Data: 2015-01-08
51.71 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Kiedy i jak wynaleziono Ziemię Izraela. Od Ziemi Świętej do ojczyzny - Shlomo Sand - opis książki:

"Kiedy i jak wynaleziono Ziemię Izraela" to kontynuacja fascynującej i kontrowersyjnej książki "Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski", w której profesor Shlomo Sand rozwija zarysowane wcześniej wątki i daje wykład na temat historii Ziemi Izraela.

Samo pojęcie "Ziemia Izraela" kryje w sobie pewną tajemnicę - za sprawą jakiej alchemii biblijna Ziemia Święta przekształciła się w nowożytną ojczyznę, z obywatelami, instytucjami politycznymi, granicami i armią służącą do ich obrony? Profesor Shlomo Sand zdekonstruował już mit wiecznego istnienia narodu żydowskiego, teraz zaś czyni to samo z legendami dławiącymi państwo Izrael, biorąc pod lupę tajemnicze, święte terytorium, ową Ziemię Obiecaną, do której Naród Wybrany ma mieć niezbywalne prawo. Czy pojęcie ojczyzny występuje już w Biblii i w Talmudzie? Czy wyznawcy religii mojżeszowej zawsze pragnęli żyć na Bliskim Wschodzie? Jak wyjaśnić fakt, że dziś większość ich potomków wcale nie ma ochoty tam mieszkać? I w końcu jak się ma sprawa z nieżydowskimi mieszkańcami tych ziem - mają prawo na niej żyć czy nie?
Shlomo Sand, profesor historii na uniwersytecie w Tel Awiwie, urodził się w Linzu (Austria) w 1946 roku. Zajmuje się przede wszystkim historią idei oraz rolą myśli narodowej w budowie państw. W Polsce ukazały się dotychczas jego dwie najbardziej znane książki - "Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski" oraz "Dlaczego przestałem być Żydem. Spojrzenie Izraelczyka".

Książka „Kiedy i jak wynaleziono Ziemię Izraela. Od Ziemi Świętej do ojczyzny” - oprawa miękka - Wydawnictwo Akademickie DIALOG.

Książka posiada 300 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Kiedy i jak wynaleziono Ziemię Izraela. Od Ziemi Świętej do ojczyzny"
Shlomo Sand - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Zmierzch Izraela - okładka książki
Zmierzch Izraela Henryk Rolicki
Żydzi w Zamościu i na Zamojszczyźnie. - okładka książki
Żydzi w Zamościu i na Zamojszczyźnie. Historia-kultura-literatura Weronika Litwin, Monika Szabłowska-Zaremba, Sławomir J. Żurek (red.)
Gwiazda i krzyż - okładka książki
Gwiazda i krzyż Michael Jones