pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Kazanie espresso. Krótkie, mocne, stawia na nogi. Rok A
Tytuł książki:

Kazanie espresso. Krótkie, mocne, stawia na nogi. Rok A

Autor książki:

ks. Eugeniusz Burzyk

Dane szczegółowe:
Wydawca: Salwator
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 156 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788375802078
ISBN: 978-83-75802-07-8
Data: 2010-12-07
15.11  19.00  3.89 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Nie ma nic gorszego dla księdza mówiącego kazanie niż widok oczu parafian zamykających się ze znudzenia. Niestety, rzadko który ksiądz zmierza wtedy do szybkiego zakończenia i wypowiedzenia wyczekiwanego AMEN.
Złośliwi mówią, że kazanie ma dobry wstęp i zakończenie - a to wszystko powinno być jak najbliżej siebie. Jeszcze inni porównują dobre kazanie do minispódniczki: powinno być krótkie i pokazywać to, co piękne, a także budzić emocje. Jeszcze inni twierdzą, że sukces gwarantuje wypowiedź krótka i cicha; krótka, żeby wierni nie zdążyli zasnąć, a cicha, żeby nie obudzić tych, którzy śpią.
Dowcipy i przykłady można by mnożyć. Krążą nie tylko wśród wiernych, ale i na plebaniach, w seminariach i domach zakonnych. Wszyscy krytykują ,,lubiących zanudzać, ale nikt nie odważy się na kilkuminutowe eksperymenty. Ksiądz Burzyk niewątpliwie ma swój styl. Przegląd prasy, esencja wieczornej, teologicznej (i nie tylko) lektury w kilku zręcznie dobranych słowach sprawia, że jego kazanie nie pozwala zasnąć. Momentami jest mocne i dosadne, w innym miejscu żartobliwe i kąśliwe. Czyż Boże Słowo nie ma pobudzać Kazanie espresso to propozycja dla znudzonych i spragnionych dobrego niedzielnego Słowa. Krótkie, mocne i stawiające na nogi - takie słowo potrzebne jest po całym tygodniu pracy, nauki czy obowiązków. Jak kawa na początku dnia, tak espresso Burzyk na początku tygodnia - ma wzmacniać, dodawać energii, pobudzać dobre czyny i pokonać lenistwo. Oczywiście o przedawkowaniu nie ma mowy! Ks. Bartłomiej Król SDS

Książka "Kazanie espresso. Krótkie, mocne, stawia na nogi. Rok A" - ks. Eugeniusz Burzyk - oprawa miękka - Wydawnictwo Salwator. Książka posiada 156 stron i została wydana w 2010 r. Cena 15.11 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
ks. Eugeniusz Burzyk - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Adwentowa reanimacja - okładka książki

Adwentowa reanimacja

ks. Eugeniusz Burzyk
Wielkopostna kroplówka - okładka książki

Wielkopostna kroplówka

ks. Eugeniusz Burzyk
Produkty podobne:
Kaczkówki w sercu i kieszeni - okładka książki

Kaczkówki w sercu i kieszeni

Michał Kramek, Jan Hlebowicz, ks. Jan Kaczkowski