pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Katedra heretyczki

Autor książki:

Martina Kempf

Dane szczegółowe:
Wydawca: Telbit
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 384 s.
Wymiar: 140x210 mm
EAN: 9788362252923
ISBN: 978-83-62252-92-3
Data: 2012-05-10
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Władza, religia, miłość i dwie kobiety, których los wyznacza historia...

Południowa Francja, czerwiec 1219 roku. Trwa krucjata przeciwko katarom.

Klara, nieślubna córka hrabiego Tuluzy, zaufana dama dworu Blanki Kastylijskiej, w drodze do Paryża napadnięta zostaje przez oddział rycerzy krzyżowych. Ranną opiekują się członkowie wspólnoty katarów i tym samym Klara znajduje się teraz w poważnym niebezpieczeństwie.

Tylko cudem udaje się jej uratować z piekła Marmande. Zakochana bez wzajemności w swoim wybawcy, którym jest hrabia Szampanii, szukając samotności opuszcza pałac i niespodziewanie znajduje się w miejscu budowy katedry Notre-Dame. Spotkany tu przez nią Felicjan oczarowuje ją i wprowadza w środowisko katarów. Gdy Blanka odkrywa tajemnicę swojej damy dworu, jest przerażona, lecz ma jednocześnie osobiste zobowiązania wobec wspólnoty.

W tym samym czasie ukochany małżonek Blanki staje na czele zwycięskiej krucjaty, zakończonej podbojem większości ziem południowej Francji. Jednak w dziwnych okolicznościach dochodzi do tragicznej śmierci króla. Pojawiają się pogłoski o otruciu...

Czy spełni się przepowiednia Franciszka z Asyżu Czy królowa zdoła umocnić tron i położyć kres walkom religijnym w kraju MARTINA KEMPFF Jest pisarką, tłumaczką i niezależną dziennikarką. Zanim postanowiła pisać książki, była redaktorką w dzienniku ,,Berliner Morgenpost oraz reporterką w dzienniku ,,Die Welt i magazynie ,,Bunte. Największą popularność przyniosły jej powieści historyczne, m.in. Die Königsmacherin i Die Welfenkaiserin, doskonale udokumentowane i wyróżniające się niezwykłymi bohaterkami.

Martina Kempff przez dłuższy okres mieszkała w Grecji, później w Amsterdamie. Ostatnie lata spędziła w górskim regionie Eifel, który zainspirował ją do napisania oryginalnej serii kryminalnej. Obecnie mieszka w regionie Bergisches Land.

Fragment: W uszach Klary rozbrzmiewał jeszcze jej własny krzyk, gdy natarł na nią człowiek z obnażonym, wzniesionym ku górze mieczem. Jego kolczugę okrywała tunika w królewskich barwach. W oczekiwaniu na śmiertelny cios Klara ponownie zamknęła oczy. Poczuła podmuch powietrza, usłyszała uderzenie klingi o kamień - i swoje imię. Uniosła powieki.

- Klara! Garniec hełmu zniekształcał głos, lecz wszędzie rozpoznałaby fiołkowe oczy, które teraz patrzyły na nią przez szczeliny w metalu z nieopisanym zdumieniem.

- Tybald! - wykrztusiła, wyciągając ramiona ku mężczyźnie. - Ratuj mnie, Tybaldzie! A potem osunęła się na ziemię.

Książka "Katedra heretyczki" - Martina Kempf - oprawa miękka - Wydawnictwo Telbit. Książka posiada 384 stron i została wydana w 2012 r.