pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
książka:

Katechizm Rzymski. Tom 3. Dekalog i Modlitwa Pańska. Wydanie poszerzone o Trzy Dodatki. Katechizm Soboru Trydenckiego wydany z rozkazu św. Piusa V

Dane szczegółowe:
Producent: ANTYK Marcin Dybowski
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 480 s.
Data: 2022-11-24
Cena wydawcy: 79.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Katechizm Rzymski. Tom 3. Dekalog i Modlitwa Pańska. Wydanie poszerzone o Trzy Dodatki. Katechizm Soboru Trydenckiego wydany z rozkazu św. Piusa V

KATECHIZM RZYMSKI

(Katechizm Trydencki, Katechizm Soboru Trydenckiego,

łac. Catechismus ex decreto Concilii Tridentini ad parochos)

Pierwszy oficjalny Katechizm katolicki. Zawiera streszczenie doktryny Kościoła katolickiego, ogłoszony został w 1566 r. przez papieża Piusa V, na życzenie Soboru Trydenckiego i z wykorzystaniem jego uchwał. W czterech głównych częściach objaśnia: Skład Apostolski (tom I - O Wierze), Sakramenty (tom II), Dekalog i Modlitwę Pańską (tom III).

Przedstawiamy Państwu Tom III Katechizmu Rzymskiego - najbardziej popularnego Katechizmu w dziejach Kościoła, wielokrotnie wznawianego na przestrzeni wieków.

Niniejszy Katechizm przygotowano na podstawie ostatniego polskiego wydania (Kraków, 1880 r.), zachowując niezmienne słownictwo - zgodnie z oryginałem.

Oddajemy w Państwa ręce to wspaniałe dzieło, dorobek naszych Przodków, wydany w nowej formie, ozdobiony przepięknymi ilustracjami. Mamy nadzieję, że Katechizm ten przysłuży się do głębszego zrozumienia niezmiennych podstaw i Prawd Wiary katolickiej wśród katolików, stanowiąc zarazem niezrównaną pomoc dla duchowieństwa przy nauczaniu wiernych.

* * *

Tom III został poszerzony o dwa dodatki, które ukazały się po raz pierwszy w wydaniu z 1866 roku, oraz dodatek III posiadający osobne Imprimatur, załączony do wydania z 1880 r.

Dodatek I - Prosty wykład Artykułu Wiary o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny;

Dodatek II - rozkład materii Katechizmu, rozłożony na pojedyncze niedziele i święta całego roku, i zastosowany do perykop ewangelicznych;

Dodatek III - Uchwały i Wyroki Soboru Watykańskiego wraz z wykładem artykułu wiary o nieomylnym nauczycielstwie Papieża.

Książka "Katechizm Rzymski. Tom 3. Dekalog i Modlitwa Pańska. Wydanie poszerzone o Trzy Dodatki. Katechizm Soboru Trydenckiego wydany z rozkazu św. Piusa V " - św. Pius V - oprawa miękka - Wydawnictwo ANTYK Marcin Dybowski. Książka posiada 480 stron i została wydana w 2022 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]