pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Karty obrazkowe. Ortografia z muchą i pietruchą

Autor książki:

Bożena Dybowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Edgard
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 110 s.
Wymiar: 155x155 mm
EAN: 9788377885239
ISBN: 978-83-7788-523-9
Data: 2015-05-28
Cena wydawcy: 34.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Nowość z edukacyjnej serii Kapitan Nauka! Tym razem Kapitan żegluje po morzu podchwytliwych słówek i unika raf błędnej pisowni. Dzięki fantastycznie zilustrowanym kartom obrazkowym ortografia sama wchodzi do główki!
"Karty obrazkowe Ortografia z muchą i pietruchą" to poradnik dla opiekunów oraz 110 dwustronnych, ilustrowanych kart wzbogacających słownictwo i uczących prawidłowej pisowni języka polskiego podczas wspólnej zabawy. Całość stanowi doskonałe uzupełnienie nauki w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Kolorowe, zabawne ilustracje stanowią dodatkową zachętę do samodzielnego zdobywania wiedzy.

Pakiet zawiera 100 specjalnie opracowanych fiszek, dzięki którym dzieci z łatwością przyswajają poprawny sposób pisania aż 100 problematycznych słówek oraz 10 kart specjalnych z zasadami ortografii. Zestaw dwustronnych kart obrazkowych został specjalnie opracowany dla dzieci w wieku 6-9 lat, czyli uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Na awersie znajduje się słowo z wykropkowanym miejscem do wstawienia brakującej litery wraz z zabawną ilustracją, a na rewersie - odpowiedź w postaci poprawnie zapisanego wyrazu. Umożliwia to natychmiastowe sprawdzenie prawidłowego rozwiązania samodzielnie przez dziecko. Dzięki temu, karty uczą ortografii globalnie, dzięki zapamiętywaniu całych, poprawnie zapisanych wyrazów, a oryginalne ilustracje ułatwiają kojarzenie i utrwalanie prawidłowej pisowni. Fiszki świetnie sprawdzą się w domu, w szkole czy w poczekalni. Można zabrać je na spacer lub w podróż - są doskonałym sposobem na naukę i ćwiczenie w każdej wolnej chwili!
Poradnik dla opiekunów Karty obrazkowe Ortografia" (26 str.) prezentuje propozycje gier i zabaw uczących prawidłowej pisowni z wykorzystaniem fiszek, liczne ćwiczenia ortograficzne oraz teksty dyktand.

A oto 10 ważnych reguł, których dzieci uczą się z tym zestawem:
ch wymienia się na sz
ch na końcu wyrazów
ó wymienia się na o
ż w zakończeniach -aż, -eż
ż wymienia się na g
rz w nazwach zawodów
rz po spółgłoskach p, b, t, g u na początku wyrazu
si, zi, ci, dzi, ni przed samogłoskami
ś, ź, ć, dź, ń przed spółgłoskami
Autorką ilustracji do kart jest Magdalena Popovics.

Karty są integralną częścią poradnika "Karty obrazkowe Ortografia" i nie mogą być sprzedawane osobno.

W serii ukazały się także: "Karty obrazkowe Ortografia z mrówką i borówką".

Książka "Karty obrazkowe. Ortografia z muchą i pietruchą" - Bożena Dybowska - oprawa twarda - Wydawnictwo Edgard. Książka posiada 110 stron i została wydana w 2015 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]