pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Karty kontrastowe malucha. (3+ mies.)

Autor książki:

Barbara Pakuła

Dane szczegółowe:
Wydawca: Edgard
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Pudełko kartonowe
Ilość stron: 12 s.
Wymiar: 160x160 mm
EAN: 9788367219211
ISBN: 978-83-6721-921-1
Data: 2022-05-26
25.46 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Karty kontrastowe malucha (3+ mies.) to drugi z serii kontrastowej zestaw zabaw stymulujących wzrok dzieci od 3. do 6. miesiąca życia. Zawiera 12 dużych, dwustronnych czarno-białych kart z pojedynczymi elementami w czterech barwach podstawowych: czerwonej, żółtej, zielonej i niebieskiej. Do pakietu dołączony jest również poradnik dla opiekunów ze wskazówkami terapeutki widzenia i optometrystki, jak rozwija się wzrok w pierwszym roku życia dziecka, oraz pomysłami na kreatywne zabawy z kartami, które można wykorzystywać na wiele sposobów, tak aby uczyć poznawania kształtów i kolorów, a jednocześnie budować niepowtarzalną więź z niemowlakiem. Zabawy pobudzające wzrok, intelekt i mowę
Zestaw Karty kontrastowe malucha (3+ mies.) jest szczególnie polecany do zabawy z dziećmi w wieku 3-6 miesięcy, kiedy to maluchy zaczynają już postrzegać barwy podstawowe. Na dużych kartach o wymiarach 15 x 15 cm znajdują się 24 czarno-białe ilustracje z dodatkowymi elementami w jednym z czterech kolorów podstawowych: czerwonym, żółtym, zielonym i niebieskim. Na rysunkach przedstawiono zabawki, zwierzęta, figury geometryczne oraz obiekty układające się we wzory, by rozwijać u malucha umiejętność skupiania wzroku w jednym punkcie oraz poszerzać pole widzenia.

Karty kontrastowe mogą służyć jako wsparcie w ćwiczeniu wzroku malucha, nauce kolorów i kształtów, a także nazywaniu obiektów i naśladowaniu np. odgłosów stworzeń i przedmiotów przedstawionych na rysunkach.

Poradnik dla rodziców, opracowany przez Barbarę Pakułę, optometrystkę i terapeutkę widzenia, zawiera wskazówki, jak zmienia się spostrzeganie wzrokowe u dziecka, na co zwrócić szczególną uwagę w zabawach, oraz jak wykorzystać karty, by wspierały całościowy rozwój maluszka w pierwszym roku życia. Karty kontrastowe maluszka to edukacyjna seria wspierająca rozwój dzieci już od pierwszych dni życia. Publikacje z tej serii zostały wyprodukowane w Polsce z najwyższą troską o bezpieczeństwo najmłodszych. Rozwój spostrzeganie wzrokowe, poznawanie świata, rozwój mowy, koordynacja oko-ręka
Autorzy Barbara Pakuła - optometrystka, kontaktolog, terapeutka widzenia. Pomaga dzieciom i dorosłym lepiej widzieć, dobierając okulary, soczewki kontaktowe oraz prowadząc terapię widzenia w zakresie m.in.: zeza, niedowidzenia, zaburzeń akomodacji, zaburzeń ruchów oczu oraz zaburzeń koordynacji wzrokowo-ruchowej. Autorka 12 książek oraz testu diagnostycznego Tyflotests. Prowadzi szkolenia dla specjalistów, nauczycieli oraz rodziców.

Agata Matraś - absolwentka historii sztuki na UW, ilustratorka i autorka książek dziecięcych, edukatorka muzealna, a także była bibliotekarka. Mama dwójki dzieci, wielbicielka roweru i zagorzała czytelniczka komiksów. Związana z Warszawą. W serii również Karty kontrastowe maluszka 0+ mies. (karty obrazkowe + poradnik) Karty kontrastowe maluszka 6+ mies. (karty obrazkowe + poradnik) A kuku! Kontrastowe obrazki (karty obrazkowe + poradnik) A kuku! Kontrastowe wzory (karty obrazkowe + poradnik) A kuku! Świat malucha (karty obrazkowe + poradnik) A kuku! Świat zwierząt (karty obrazkowe + poradnik) Zwierzęta w paski i łaty (karty obrazkowe + poradnik) Zwierzęta czarne i białe (karty obrazkowe + poradnik)

Książka "Karty kontrastowe malucha. (3+ mies.)" - Barbara Pakuła - oprawa Pudełko kartonowe - Wydawnictwo Edgard. Książka posiada 12 stron i została wydana w 2022 r. Cena 25.46 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.