pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kartki z historii sportu

Autor książki:

Michał Filek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 420 s.
Wymiar: 155x235 mm
EAN: 9788377850244
ISBN: 978-83-7785-024-4
Data: 2012-06-27
pozycja niedostępna

Opis książki:

"Kartki z historii sportu" przybliżają szereg sensacyjnych i dramatycznych wydarzeń. Czytelnik między innymi zajrzy za kulisy wschodnioniemieckiej wylęgarni sportowych brojlerów; przeczyta o żużlowcu, który wywalczył tytuł mistrza świata ze złamaną nogą; pozna szczegóły masakry, do której doszło podczas XX Olimpiady w Monachium, i nie do końca fortunnego izraelskiego odwetu za nią; odkryje, że to wcale nie Mike Tyson był pierwszym bokserskim gryzoniem ; spotka się z rodziną, w której ojciec i syn zdobywali olimpijskie medale, a ich córka i siostra została najpierw sławną aktorką, a później księżniczką; dowie się, kto był najlepszym strzelcem w dziejach piłki nożnej oraz który lekkoatleta zapoczątkował zwyczaj odbywania rund honorowych z państwową flagą.

W książce pojawiają się takie wielkie postaci światowego i polskiego sportu, jak bułgarski, a następnie turecki ciężarowiec wszech czasów, Nahim Süleymanoglu, etiopski cesarz maratonu Abebe Bikila, fenomenalny polski kangur Józef Szmidt, polski żużlowiec i wielki pechowiec Mieczysław Połukard, jeden z najwszechstronniejszych sportowców w historii, Indianin Jim Thorpe, brazylijski geniusz dryblingu Garrincha czy rachityczny, a jednocześnie wspaniały polski długodystansowiec Zdzisław Krzyszkowiak.

Książka "Kartki z historii sportu" - Michał Filek - oprawa miękka - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 420 stron i została wydana w 2012 r.