pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Plastusiowo - okładka książki
Plastusiowo pozycja dostępna
Minuta koguta - okładka książki
Minuta koguta pozycja dostępna
książka:

Karmelek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Tashka
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 54 s.
EAN: 9788364634383
ISBN: 978-83-6463-438-3
Data: 2018-12-06
Cena wydawcy: 42.00 złpozycja niedostępna

Karmelek - Marta Guśniowska - opis książki:

Karmelek, uroczy szczeniaczek, który mieszka w wiejskiej zagrodzie, poszukuje w sobie talentu. Czegoś, czym mógłby się podzielić. Czegoś, na czym inni mogliby skorzystać. W tym celu spaceruje po podwórku, gdzie odkrywa, że krowa, owca, kogut i kura obdarzone są porządnymi, przydatnymi umiejętnościami, a on sam - no właśnie? Jaki talent może mieć szczeniak?
Guśniowska wydobywa z małego nieporadnego pieska to, co w nim najpiękniejsze - dobre serce i zaufanie, którym obdarza człowieka, co czyni z niego wspaniałego przyjaciela - a to, jak się zdaje, talent przewyższający dawanie mleka, wełnę na sweter czy umiejętność budzenia o świcie całej wsi. Droga Karmelka do zrozumienia, co naprawdę się liczy, jest drogą niełatwą i pełną rozczarowań - maluch musi spróbować wielu rzeczy i wiele z nich musi mu się nie udać, żeby mógł odkryć, do czego naprawdę jest stworzony. Ale dla czytelnika to okazja do zrozumienia, co jest ważne i czy naprawdę
wszyscy powinniśmy być tacy sami?
Co więcej - mamy to do czynienia z pouczającą historią społecznego odrzutka, który nie potrafi odnaleźć się w grupie i jest przez nią wykluczany - tym bardziej z "Karmelkiem" powinni zapoznać się zarówno wszyscy rodzice, jak i dzieci - Marta Guśniowska w niebanalny i subtelny sposób podsuwa refleksje na temat zawierania dziecięcych przyjaźni i ratowania towarzyskich sytuacji beznadziejnych.

W "Karmelku" czytelnicy pokochają lekkość i frajdę, jaką daje ta lektura, ale też niemal niezauważalne, gdzieniegdzie tylko wychylające się pouczające puenty. Marta Guśniowska znalazła odpowiednią formę by te małe, szczenięce rozterki opowiedzieć - formę lekkiego wiersza, niewymuszoną i odwołującą się do szkolnych rymów. Prawdopodobnie najodpowiedniejszą, aby trafić do najmłodszych czytelników. Co więcej, doskonale uzupełniły ją ilustracje Roberta
Romanowicza - hiperkorolowe, bardzo ekspresyjne, stanowiące właściwie równorzędną część tej historii. Znać w tej kresce wspomnienia rysunków choćby z "A niech to Gęś kopnie", jednego z bestsellerów powstałych nakładem tego samego trio - Marta Guśniowska, Robert Romanowicz i Wydawnictwo TASHKA.

Książka „Karmelek” - oprawa twarda - Wydawnictwo Tashka.

Książka posiada 54 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Karmelek"
Marta Guśniowska - autor m.in.: