pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Kaputt

Autor książki:

Curzio Malaparte

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAB
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 576 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788328072503
ISBN: 978-83-280-7250-3
Data: 2021-03-23
Cena wydawcy: 47.44 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:

Jedna z najważniejszych książek o II wojnie światowej i absolutna klasyka światowego reportażu. „Kaputt” Malapartego to książka reportażowa opisująca okrucieństwo drugiej wojny światowej i w sposób panoramiczny obrazująca chylącą się ku upadkowi, stającą się „stosem gruzów i odpadków” Europę. Autor, w trakcie wojny korespondent wojenny dziennika „Corriere della Sera”, podróżuje po ogarniętych wojną Bałkanach, ziemiach okupowanej Polski, ZSRR, a później także Finlandii, z brutalną szczegółowością opisując swoje obserwacje. Relacjonuje m.in. kolację na Wawelu, w jakiej uczestniczył zaproszony przez Hansa Franka, czy zwiedzanie getta warszawskiego w towarzystwie niemieckiego boksera Maxa Schmelinga.

„Kaputt” to książka niebywale okrutna i porażająca, o silnie antywojennej wymowie. Znalazła czytelników na całym świecie, została przetłumaczona na wiele języków i była wielokrotnie wznawiana.

Książka "Kaputt" - Curzio Malaparte - oprawa Twarda - Wydawnictwo WAB. Książka posiada 576 stron i została wydana w 2021 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Letuwa a Litwa - okładka książki
Letuwa a Litwa Feliks Koneczny
Monte Cassino - nowe spojrzenie - okładka książki
Monte Cassino - nowe spojrzenie Glyn Harper, John Tonkin