pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kapuściński non-fiction

Autor książki:

Artur Domosławski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wielka Litera
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 880 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788380321465
ISBN: 978-83-8032-146-5
Data: 2017-04-07
35.27 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Najsłynniejsza biografia ostatnich lat
Pierwsze wydanie "Kapuściński non-fiction" było wydarzeniem wykraczającym poza ramy literatury i kultury. W burzliwym sporze o nią przejrzała się współczesna Polska wraz ze swoimi namiętnościami, niepokojami, kompleksami. Książka przyniosła Arturowi Domosławskiemu wielką popularność i tytuł Dziennikarza Roku, ale stała się też powodem oskarżeń i procesów. Po siedmiu latach i pozytywnych werdyktach sądów najgłośniejsza biografia ostatnich lat wraca do księgarń w pełnej, nieocenzurowanej postaci.

Ponadto niniejsza edycja wzbogacona jest o obszerne posłowie Piotra Bratkowskiego oraz liczne opinie dziennikarzy, pisarzy, publicystów - polskich i zagranicznych. Dodatkowe materiały przypominają kulisy powstania książki i temperaturę toczącego się wokół niej sporu. Teraz, mając w pamięci tamte emocje, można raz jeszcze, wnikliwiej i z większą wrażliwością przyjrzeć się obu bohaterom książki: Maestro Kapuścińskiemu i jego biografowi Domosławskiemu. Ta klasyczna już książka to pozycja obowiązkowa w biblioteczce każdego miłośnika biografii i reportażu.

Mistrzowska biografia.

THE NEW YORK TIMES
Poruszająca i kontrowersyjna.

THE ECONOMIST
Przejmująca, frapująca, wnikliwa.

LONDON REVIEW OF BOOKS
Nie tylko fascynująca biografia ważnego pisarza, lecz także subtelne studium o życiu w systemie autorytarnym. Poszukuje zrozumienia, nie potępienia...

THE OBSERVER

Książka "Kapuściński non-fiction" - Artur Domosławski - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Wielka Litera. Książka posiada 880 stron i została wydana w 2017 r. Cena 35.27 zł. Zapraszamy na zakupy!