pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Kapłan i rodzina w mediach

Dane szczegółowe:
Wydawca: Elipsa
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 191 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788371519215
ISBN: 978-83-7151-921-5
Data: 2014-10-02
Cena wydawcy: 29.40 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Dominująca rola środków społecznego przekazu we współczesnym świecie nie ulega wątpliwości. Mass media w decydujący sposób rozstrzygają zarówno o tym, co ma stanowić przedmiot zainteresowania, jak o sposobach postrzegania oraz interpretowania rozmaitych wymiarów rzeczywistości oraz fenomenów kultury popularnej. Prezentowane w niniejszym tomie artykuły i referaty są owocem naukowej refleksji dotyczącej przede wszystkim medialnych obrazów kapłana oraz rodziny, a także studiów poświęconych badaniom skutków oddziaływania mass mediów na współczesnych odbiorców.

Postulat edukacji medialnej, rozumianej jako przygotowanie do świadomego, selektywnego, krytycznego odbioru przekazów medialnych, jest aktualną odpowiedzią katolickich teologów-medioznawców wobec wyzwań współczesności, charakteryzującej się swoistą mediokracją.

Przedstawione w niniejszym tomie rozmaite studia mają charakter interdyscyplinarny; łączą bowiem harmonijnie refleksję teologiczną, etyczną, pedagogiczną oraz medioznawczą. W intencji Autorów, naukowców pracujących w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, prezentowane artykuły w najogólniejszym zarysie stanowią konfrontację obrazów medialnych z realną rzeczywistością. Sformułowane oceny i wnioski wynikają zaś zarówno z wiedzy teologicznej, jak i wyników rozmaitych dziedzin nauki o środkach społecznego przekazu oraz komunikacji medialnej.

Ks. Andrzej Adamski, Kamila Kwasik, Grzegorz Łęcicki

Książka "Kapłan i rodzina w mediach" - Andrzej Adamski, Kamila Kwasik, Grzegorz Łęcicki - oprawa miękka - Wydawnictwo Elipsa. Książka posiada 191 stron i została wydana w 2012 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]