pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Kapitał intelektualny. Spojrzenie z perspektywy interesariuszy
książka:

Kapitał intelektualny. Spojrzenie z perspektywy interesariuszy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Ekonomiczna
Rok wyd.: 2006
Oprawa: miękka
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 155x235 mm
EAN: 9788374840224
ISBN: 83-7484-022-6
Data: 2008-11-23
pozycja niedostępna

Kapitał intelektualny. Spojrzenie z perspektywy interesariuszy - Stanisław Kasiewicz, Waldemar Rogowski, Monika Kicińska - opis książki:

W książce autorzy uzasadniają i przekonują, że współcześnie nie można już łączyć konkurencyjności firmy jedynie z poziomem i efektywnością wykorzystania jej zasobów materialnych i niematerialnych będących w jej dyspozycji. W polskich warunkach jest to zadanie ambitne, ale według autorów jak najbardziej realne, konieczne i pilne.
Menedżerowie krajowych firm powinni podchodzić do tego wyzwania przede wszystkim poprzez analizę własnego modelu biznesowego, a także kategoryzowanie i pomiar kapitału intelektualnego dla wewnętrznych interesariuszy oraz wycenę i udostępnianie informacji o kapitale intelektualnym zewnętrznym interesariuszom. Książkę cechuje: - prezentacja sposobu myślenia i działania menedżerów, którzy nie interesują się nowinkami teoretycznymi, ale oczekują praktycznych propozycji, które są dostosowane do warunków ich działania i pozwolą in osiągnąć istotne korzyści biznesowe; - modułowy układ, który pozwala czytelnikowi skoncentrować się na tych elementach, które uzna za najbardziej przydatne i wartościowe; - kompleksowe przedstawienie najnowszych propozycji w zakresie pomiaru i wyceny kapitału intelektualnego firmy oraz formułowanie jasnych wskazówek, jak menedżerowie mogą wykorzystać tę wiedzę w swoich firmach; - przedstawianie licznych przykładów (krajowych i światowych firm), które wprowadzają w tematykę poruszaną w poszczególnych rozdziałach, a także inspirują do poszukiwanie rozwiązań adekwatnych do warunków działania krajowych firm.
Książka jest przeznaczona dla kadry menedżerskiej, właścicieli firm, inwestorów, analityków finansowych, członków rad nadzorczych, pracowników naukowych i studentów kierunków ekonomicznych wyższych uczelni.

Książka „Kapitał intelektualny. Spojrzenie z perspektywy interesariuszy” - oprawa miękka - Wydawnictwo Oficyna Ekonomiczna.

Książka posiada 288 stron i została wydana w 2006 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Kapitał intelektualny. Spojrzenie z perspektywy interesariuszy"
Stanisław Kasiewicz, Waldemar Rogowski, Monika Kicińska - autor m.in.: