pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kamień w lustrze. Antologia literatury chińskiej XX I XXI wieku

Dane szczegółowe:
Wydawca: PIW
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 672 s.
EAN: 9788366272620
ISBN: 978-83-6627-262-0
Data: 2019-09-11
50.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

We wstępie do niniejszej Antologii profesor Lidia Kasarełło posłużyła się metaforą owoców, często o gorzkim i cierpkim smaku, które "zazwyczaj lśnią jak wypolerowane lustra, odbijając refleksy otaczającego świata, choć nie brak wśród nich matowych i groteskowych form". Ten doskonały obraz oddaje zarówno złożoność rzeczywistości chińskiej XX i XXI wieku - z całym ogromem i gwałtownością zachodzących w niej przemian - jak i charakteru prezentowanych tu utworów. Pastoralna liryczność sąsiaduje tu z niestroniącą od wulgaryzmów ironią, konwencjonalna nowela z surrealistycznym obrazem, wzruszenie z oskarżeniem, przesycone czułością wspomnienia z brutalną wizją psychicznego okaleczenia.

Mierząc się z trudnością zbudowania poprawnej reprezentacji całego bogactwa chińskiej literatury tego okresu wybraliśmy autorów cenionych i nagradzanych, choć w różnym stopniu znanych. Całość rozdzieliliśmy na utwory prozy narracyjnej, poezję i dramat, choć tych pierwszych jest najwięcej - od form krótkich po bardzo długie, mogące uchodzić za minipowieści. Każde z tych luster odbija inny obraz, a wszystkie - chcemy czy nie - na długo zapadają w pamięć i zostają pod powiekami.

Autorzy: Shen Congwen, Qian Zhongshu, Mu Shiying, Shi Tiesheng, Wang Xiaobo, Yu Hua, Su Tong, Yan Ge, Han Shaogong, Can Xue, Zhang Chengzhi, Oser, Xu Zhimo, Wen Yiduo, Gu Cheng, Zhou Lunyou, Xi Chuan, Yi Sha, Sun Wenbo, Ge Mai, Meng Jinghui

Książka "Kamień w lustrze. Antologia literatury chińskiej XX I XXI wieku" - oprawa twarda - Wydawnictwo PIW. Książka posiada 672 stron i została wydana w 2019 r. Cena 50.01 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.