pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kalendarz małego Polaka

Autor książki:

Tamara Michałowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Siedmioróg
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 172 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788377919545
ISBN: 978-83-7791-954-5
Data: 2018-04-30
Cena wydawcy: 34.50 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Kalendarz małego Polaka został stworzony z myślą o uczniach klas młodszych szkół podstawowych. Składa się z dwudziestu pięciu rozdziałów, których tematami są ważne dla nas Polaków daty w kalendarzu. Poszczególne daty-rozdziały zawierają z jednej strony po kilka wierszy okolicznościowych najwybitniejszych polskich poetów, z drugiej zaś omówienie danej daty, na które składają się: ogólna charakterystyka tematu, pytania, scenariusz zajęć z dziećmi, zadania oraz definicje trudniejszych pojęć i terminów historycznych. Prezentacja każdej daty wzbogacona jest wartościowym i atrakcyjnym dla dziecka materiałem graficznym, który ma za zadanie równocześnie bawić i uczyć.

Kalendarz małego Polaka jest publikacją edukacyjną nadającą się zarówno do użytku szkolnego, jak i do lektury w domu. Sprawdzi się jako podręcznik uzupełniający w szkołach podstawowych, gdzie spełni rolę narzędzia przy omawianiu rocznic, świąt i tradycji oraz przy przygotowaniu uroczystości szkolnych. Z kolei w szkołach polonijnych przyczyni się do przybliżenia dzieciom polskich tradycji, obyczajów i historii, uczyni namacalną wyjątkową atmosferę najważniejszych dni polskiego kalendarza. Publikacja nadaje się także do zajęć i zabaw z dziećmi w domu, a także na cenny prezent dla każdego małego Polaka.

Książka "Kalendarz małego Polaka" - Tamara Michałowska - oprawa twarda - Wydawnictwo Siedmioróg. Książka posiada 172 stron i została wydana w 2018 r.