pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Kalejdoskop

Autor książki:

Danka Turek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Novae Res
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 418 s.
Wymiar: 130x210 mm
EAN: 9788381477512
ISBN: 978-83-8147-751-2
Data: 2020-02-11
26.90  28.59  1.69 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Każdy z nas ma problemy. Każdego dotykają dramaty: te małe, codzienne, i te duże, po których trudno na nowo zacząć żyć.

Dorastająca pod koniec lat 80. Emilia jest spokojną i prostoduszną dziewczyną. Czasami ma wrażenie, że żyje w dwóch światach: realnym i tym ze snów, nie wiedząc do końca, który z nich jest prawdziwy. Natomiast jej bliźniaczka, Marianna, świadoma swoich zalet, różni się od siostry we wszystkim i nie zamierza tego zmieniać. Wkrótce los sprawi, że siostry staną się sobie bliższe, niż kiedykolwiek wcześniej.

„Kalejdoskop” to wzruszająca opowieść o codziennym życiu i wszystkich jego odcieniach, w której poczucie humoru przeplata się z refleksją, smutek z radością, a gorycz porażki – ze spełnieniem.

Często patrzę wstecz, bo tak ze mną już jest, że nie potrafię odciąć się od minionych wydarzeń, a z biegiem lat coraz więcej w naszym życiu jest przeszłości. Co decyduje o wyborze moich wspomnień? Nie wiem. Chyba najbardziej podatna jestem na muzykę, innym razem jest to ulotny zapach, jakiś konkretny smak, a czasem obraz, który zagnieździł się pod powiekami. Lubię przeglądać albumy i odkrywać stare wspomnienia z młodości. Łapię się na tym, że mam tendencję do ich idealizowania – taki wspomnień czar.

Danka Turek – z dziada pradziada Wielkopolanka, od urodzenia i z wyboru poznanianka. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu rozpoczęła pracę jako nauczyciel. Obecnie realizuje się w innym zawodzie. Uwielbia podróżować i kocha czworonogi, choć z jednym, małym wyjątkiem…
„Kalejdoskop” jest jej debiutem literackim.

Książka "Kalejdoskop" - Danka Turek - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Novae Res. Książka posiada 418 stron i została wydana w 2020 r. Cena 26.90 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Produkty podobne:
Ślady - okładka książki

Ślady

Jakub Małecki
Postaw na miłość - okładka książki

Postaw na miłość

Karolina Kubilus
Kalejdoskop - okładka książki

Kalejdoskop

Piotr Szymonowicz
Obie - okładka książki

Obie

Justyna Bargielska, Iwona Chmielewska
Podróż na południe - okładka książki

Podróż na południe

Michal Ajvaz