pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Kalahari i inne opowiadania. Tom 1
Tytuł książki:

Kalahari i inne opowiadania. Tom 1

Autor książki:

Wojciech Albiński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Rozpisani
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 608 s.
Wymiar: 143x205 mm
EAN: 9788395298103
ISBN: 978-83-9529-810-3
Data: 2019-10-07
45.18  49.90  4.72 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Kalahari i inne opowiadania, to kompletny zbiór twórczości Wojciecha Albińskiego.

W dwóch tomach, na bez mała tysiącu stron, znajdują sie opowiadania publikowane wcześniej w zbiorach: Kalahari, Twój Styl, Warszawa 2003; Królestwo potrzebuje kata, Twój Styl, Warszawa 2004; Antylopa szuka myśliwego, Twój Styl, Warszawa 2006; Lidia z Kamerunu, Twój Styl, Warszawa 2007; Achtung! Banditen!, W.A.B, Warszawa 2009; Soweto - my love, W.A.B., Warszawa 2012.

Są również teksty, które drukowane były na łamach czasopism, a nie ukazały sie nigdy w wydaniach książkowych. Są wreszcie i te, które dotychczas nie ujrzały jeszcze światła dziennego.

Całość dopełniają wiersze Wojciecha Albińskiego, od których rozpoczynał swoja pisarska przygodę, drukując je miedzy innymi w paryskiej Kulturze.

Książka opatrzona jest wstępem Marka Nowakowskiego. Swoistym komentarzem do opowiadań jest również zamieszczony w książce w całości wywiad udzielony przez Autora do prestiżowego miesięcznika literackiego Nowe Książki (Jest wiele niepotrzebnych krajów. Rozm. J. Strękowski.

Nowe Książki 2006 nr 8).

Wojciech Albiński dzieli sie w tych opowiadaniach swoim długoletnim doświadczeniem afrykańskim. To, o czym nam mówi, czerpie z własnego pasjonującego życia - dlatego mu wierzymy. Wartość tej książki podnosi jeszcze jej barwny styl i piękny, żywy język.

Ryszard Kapuściński

Wojciech Albiński zadebiutował późno, ale jakże zaskakującą i dojrzałą prozą. Kalahari to książka finezyjna w formie i bogata w treści. Zarazem pożyteczna poznawczo, wciągająca w osobliwości świata na antypodach, tam, gdzie z oceanu wynurza sie Przylądek Dobrej Nadziei i Góra Stołowa.

Marek Nowakowski
Ze Wstępu do książki

Książka "Kalahari i inne opowiadania. Tom 1" - Wojciech Albiński - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Rozpisani. Książka posiada 608 stron i została wydana w 2019 r. Cena 45.18 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Wojciech Albiński - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Zdrada nr 447 - okładka książki

Zdrada nr 447

Stanisław Michalkiewicz
Biblia i inne historie - okładka książki

Biblia i inne historie

Péter Nádas
Cieśniny - okładka książki

Cieśniny

Wojciech Nowicki
Miasto zmęczenia - okładka książki

Miasto zmęczenia

Gustaw Herling-Grudziński
Produkty podobne:
Trup przy telefonie. Tom 5 - okładka książki

Trup przy telefonie. Tom 5

Stefan Wiechecki