pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Jungowska interpretacja marzeń sennych
książka:

Jungowska interpretacja marzeń sennych

Dane szczegółowe:
Wydawca: KOS
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 220 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788376491820
Data: 2019-10-07
25.57  37.00  11.43 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Jungowska interpretacja marzeń sennych - James A. Hall - opis książki:

Czytelnik otrzymuje do swych rąk zwarte omówienie jungowskiej metody analizy snów z podaniem podstawowych pojęć stosowanych w praktycznej interpretacji marzeń sennych. Książka jest przydatna zarówno dla praktykujących terapeutów jak i dla laików. Autor, psychiatra i analityk jungowski, wyraźnie opisuje proces rozumienia snów i odnosi się do ich celu. Marzenia senne dotyczą głównie "rozwiązywania problemów oraz rozwoju osobowości". Po pierwsze, są one kompensacją nieskutecznych rozwiązań na poziomie świadomym. Po drugie, sny są wskazówkami pokazującymi jak integrować nieświadome elementy psychiki, dzięki czemu jednostka dojrzewa na drodze indywiduacji zyskując wolność wyboru postępowania.

Książka "Jungowska interpretacja marzeń sennych" to najlepsze zwięzłe źródło klinicznej pracy ze snami. Przykładowe sny ilustrują koncepcje, zaś układ książki jest podręcznikowy dzięki czemu korzysta się z niej w nauce pracy ze snami w procesie szkolenia terapeutów.

Jungowskie podejście w wydaniu Hall a nie jest dogmatyczne. Jego zdaniem w pracy ze snami ważna jest elastyczność w odróżnianiu osobistych treści psychiki od uniwersalnych i kulturowych struktur, które wpływają na nas wszystkich.

Książka „Jungowska interpretacja marzeń sennych” - oprawa miękka - Wydawnictwo KOS.

Książka posiada 220 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Jungowska interpretacja marzeń sennych"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: