pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Jujka (album jubileuszowy)
Książki »
Tytuł książki:

Jujka (album jubileuszowy)

Autor książki:

Zbigniew Jujka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 213x213 mm
EAN: 9788378237419
ISBN: 978-83-7823-741-9
Data: 2016-09-01
38.43  49.90  11.47 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Jujka (album jubileuszowy) - Zbigniew Jujka - opis książki:

Nie można poważnie rozmawiać o polskim rysunku satyrycznym, nie wspominając o twórczości Zbigniewa Jujki. Ten kultowy rysownik, znany ze swego zamiłowania do muzyki Chopina i historii Polski, od kilkudziesięciu lat niezmiennie bawi kolejne pokolenia odbiorców, celnie komentując zastaną rzeczywistość. Dla wielu Jujka, autor popularnego „Dzienniczka”, to wręcz synonim inteligentnego rysunku satyrycznego – tu zabawa zawsze idzie pod rękę z nauką, a liczne odniesienia do historii i kultury świadczą o twórczym wykorzystaniu kompetencji wnikliwego obserwatora. A takim Jujka niewątpliwie pozostaje do dziś.

Album, który trzymają Państwo w rękach, to zestawienie najlepszych i najpopularniejszych prac niestrudzonego satyryka: autorski wybór z kilkudziesięciu tysięcy rysunków o morzu, kulturze, sztuce, religii, samochodach  i wielu innych bliskich nam kwestiach. Ta rozpiętość tematyczna (obok prostej, czytelnej i charakterystycznej kreski) stała się jednym ze znaków rozpoznawczych rysunków Jujki, który na przestrzeni kilku dekad przekonująco udowadniał, że zawsze warto się pośmiać – z siebie, z historii ojczyzny, z polityki, z literatury,  z muzyki, z naszych wad, z narodowych przywar, ze stereotypów. Ale, co istotne, zawsze był to śmiech życzliwy, łączący ludzi o różnych poglądach, unikający piętnowania i nachalnego szyderstwa.

I pewnie z tego względu każdy znajdzie w tej książce coś dla siebie.

Książka „Jujka (album jubileuszowy)” - oprawa twarda - Wydawnictwo Bernardinum. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2016 r. Cena 38.43 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Jujka (album jubileuszowy)"
Zbigniew Jujka - autor m.in.:
Alfabet Zbigniewa Jujki - okładka książki
Alfabet Zbigniewa Jujki Zbigniew Jujka;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Wielka fala. Inspiracje sztuką - okładka książki
Wielka fala. Inspiracje sztuką Japonii w polskim... Łukasz Kossowski, Małgorzata Martini
Produkty podobne:
Beksiński 3 - okładka książki
Beksiński 3 Zdzisław Beksiński