pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Joga. Zagrożenie dla chrześcijan
Tytuł książki:

Joga. Zagrożenie dla chrześcijan

Autor książki:

ks. Andrzej Zwoliński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Monumen
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 338 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788366133235
ISBN: 978-83-6613-323-5
Data: 2019-03-20
Obniżka! 23.54  27.33  3.79 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Joga. Zagrożenie dla chrześcijan - opis książki:

Co roku pół miliona młodzieży z krajów zachodnich podróżuje do Indii, Nepalu, Tajlandii w poszukiwaniu guru, koczuje na plażach, podejmuje przypadkowe prace, by zarobić na swoje utrzymanie. Efektem takich podróży są często nowe orientalne grupy religijne, które po pewnym czasie wkomponowują się we współczesną kulturę Zachodu.

Próby stworzenia synkretyzmu kulturowego i religijnego myśli Wschodu z chrześcijaństwem niosą ze sobą deformację postaci Jezusa Chrystusa. Na przykład Maharishi, założyciel medytacji transcendentalnej, kwestionuje sens i potrzebę cierpienia Jezusa: Nie sądzę, żeby Chrystus kiedykolwiek cierpiał lub miał cierpieć. (...) Jak mogło cierpienie być związane z Tym, który był wszelką radością, wszelkim szczęściem, który twierdził, że tym wszystkim jest. Zaś według kultu hinduskiego Self-Realization Fellowship Jezus nie jest jedynym Synem Boga, ponieważ jest wielu joginów Chrystusów. Gdy żył na ziemi, praktykował jogę lub podobną medytację. Jest wcieleniem Elizeusza. Został ukrzyżowany, aby wziąć na siebie złą karmę innych. Jego zmartwychwstanie było tylko materializacją atomów, a nie realnego ciała...

Książka "Joga. Zagrożenie dla chrześcijan" - ks. Andrzej Zwoliński - oprawa miękka - Wydawnictwo Monumen. Książka posiada 338 stron i została wydana w 2019 r. Cena 23.54 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]