pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Jezus Nazarejczyk według świadectwa ewangelistów. Materiały i studia...
książka:

Jezus Nazarejczyk według świadectwa ewangelistów. Materiały i studia księży werbistów nr 82

Dane szczegółowe:
Wydawca: Verbinum
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 620 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788371924880
ISBN: 978-83-7192-488-0
Data: 2015-04-07
pozycja niedostępna

Jezus Nazarejczyk według świadectwa ewangelistów. Materiały i studia księży werbistów nr 82 - Jan Bernard Bocian SVD - opis książki:

Ewangeliczne opisy życia Jezusa nieznacznie różnią się między sobą nieznacznie. Jednak pobieżne spojrzenie na teksty Ewangelii kanonicznych prowadzi niekiedy do wniosku, że te księgi biblijne w niektórych swych fragmentach; wzajemnie się wykluczają. Jeśli zaś rzeczywiście wykluczałyby się, Biblię należałoby uznać za wewnętrznie sprzeczną. Wówczas można byłoby wprawdzie przypisać Ewangeliom znaczenie symboliczne (podobnie jak poszczególnym przypowieściom), ale należałoby odrzucić ich wartość historyczną. Zresztą pojawiło się wiele osób odrzucających historyczność opisów biblijnych. I jakkolwiek potrzeba zaakceptować występowanie w Piśmie Świętym różnych rodzajów literackich, w tym również opisów symbolicznych, poezji, to jednak nie wolno nam zaprzeczyć ścisłej historyczności przekazu większości tekstów natchnionych.

Życie Jezusa przedstawione jest w czterech spisanych relacjach uznanych przez Kościół za kanoniczne. Teksty te; spisane przez dwóch Apostołów - Świętych Mateusza i Jana, oraz dwóch uczniów i współpracowników apostolskich - Świętych Marka i Łukasza; jako Ewangelie kanoniczne zajmują niejako centralną pozycję w całej Biblii. Stary Testament do nich zmierza, albowiem wszystkie jego proroctwa i zapowiedzi, oraz przepisy prawne przygotowują objawienie się Boga w Jezusie Chrystusie. Pozaewangeliczne teksty Nowego Testamentu wypływają natomiast z Jezusowego Misterium opisanego w Ewangeliach.

Książka „Jezus Nazarejczyk według świadectwa ewangelistów. Materiały i studia księży werbistów nr 82” - oprawa miękka - Wydawnictwo Verbinum.

Książka posiada 620 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Jezus Nazarejczyk według świadectwa ewangelistów. Materiały i studia..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Horyzonty Ostateczne - okładka książki
Horyzonty Ostateczne Jacek Salij OP
Stwierdzenie nieważności małżeństwa. - okładka książki
Stwierdzenie nieważności małżeństwa. Praktyczny... Jacques Vernay, Bénédicte Draillard