pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Jezus i Jonasz. Rekolekcje dla przekornych i (nie)pokornych

Autor książki:

Tomasz Gałuszka OP

Dane szczegółowe:
Wydawca: Esprit
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 120 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788366407916
ISBN: 978-83-6640-791-6
Data: 2021-04-15
26.90 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Jonasz. Często nazywany antyprorokiem. Jego historię wkłada się między bajki. Traktuje z przymrużeniem oka. Ten dziwny i zrzędliwy człowiek okazuje się jednak doskonałym nauczycielem wiary. Tomasz Gałuszka OP zaprasza nas na rekolekcje z Jonaszem. Prorok, który zrobił niemal wszystko, by uciec przed swoim powołaniem, może pomóc nam w odkryciu miejsc, które zapomniały o Bogu i do których sami nie mamy siły wejść. Wysłuchajmy sześciu ważnych duchowych lekcji, by rozpalić żywą wiarę w prawdziwą obecność Pana Boga.

TOMASZ GAŁUSZKA OP Dominikanin, teolog, doktor habilitowany historii średniowiecza. Zajmuje się historią papiestwa, teologii i biblistyki średniowiecznej, prawa karnego, herezjami i ruchami świeckich. Pracuje nad średniowiecznymi rękopisami m.in. dzieł św. Tomasza z Akwinu.

Prorok, który nie dyskutował z Bogiem, tylko od razu przed Nim zwiewał? Który był tak toksyczny, że nawet natura reagowała na niego nawałnicą, a zdesperowani marynarze postanowili wyrzucić go za burtę? Który miał pretensje o to, że nawróciło się miasto, któremu głosił Słowo? Który po tym, jak maleńki robaczek podgryzł mu krzew Ricinus communis, zaczął szlochać i marzyć o śmierci? Gdy Jezus mówi o nawróceniu, poleca: Ludzie, patrzcie na Jonasza. Dlaczego? Na to pytanie odpowiada o. Tomasz Gałuszka. I to jak!
MARCIN JAKIMOWICZ, dziennikarz

Książka "Jezus i Jonasz. Rekolekcje dla przekornych i (nie)pokornych" - Tomasz Gałuszka OP - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Esprit. Książka posiada 120 stron i została wydana w 2021 r. Cena 26.90 zł. Zapraszamy na zakupy!