pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Jezus dla wierzących i niewierzących

Autor książki:

Joseph Dore

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bratni Zew
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 148 s.
Wymiar: 280x129 mm
EAN: 9788374854054
ISBN: 978-83-7485-405-4
Data: 2021-10-25
24.77  39.90  15.13 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Ponad dwadzieścia wieków temu w Palestynie urodził się człowiek o imieniu Jezus. Jego słowa i czyny najpierw wzbudzały zainteresowanie, później niechęć, a w końcu bunt, który doprowadził do skazania Go na śmierć. Ale na tym nie koniec. Niektórzy Jego uczniowie oświadczyli, że spotkali Go żywego po Jego śmierci. Tak narodziło się chrześcijaństwo. Przez wieki wieść o Jezusie niosła się po całym świecie, aż dotarła do naszych czasów.
Co tak naprawdę wiemy o Jezusie z Nazaretu? I dlaczego po tylu latach Jego nauka jest wciąż żywa? Jak wyjaśnić Jego historię i to, że uczniowie uznali w Nim Boga żywego i prawdziwego? Jak rozumieć głoszoną przez Niego miłość bliźniego? Jakie są podstawy wiary w Jego zmartwychwstanie? I jak w tym wszystkim odnaleźć siebie?
Historia, przesłanie, tożsamość, spuścizna: oto etapy, na których poznajemy Jezusa. Autor katolik, teolog, biskup umiejętnie przedstawia ostatnie zdobycze badań historyków i teologów, dostarczając odpowiedzi na wiele pytań dotyczących tej centralnej dla chrześcijaństwa postaci. Nie unika także kwestii, które wzbudzają
krytykę i niezrozumienie. Podejmuje wyzwanie: przedstawić Jezusa wierzącym i niewierzącym. Każdemu z osobna pozwala odpowiedzieć na pytanie, jakie kiedyś Jezus zadał swoim uczniom: A ty? Za kogo mnie uważasz? Na jakim etapie życia jesteś i kim ja jestem w nim dla ciebie?

Książka "Jezus dla wierzących i niewierzących" - Joseph Dore - oprawa miękka - Wydawnictwo Bratni Zew. Książka posiada 148 stron i została wydana w 2021 r. Cena 24.77 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]