pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Jezu, ufam Tobie

Autor książki:

Urszula Grzegorczyk

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dar Miłosierdzia
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 176 s.
Wymiar: 170x245 mm
EAN: 9788364683015
ISBN: 978-83-64683-01-5
Data: 2020-03-11
pozycja niedostępna

Opis książki:

Miłosierny Bóg, aby przekazać Orędzie Bożego Miłosierdzia wybrał i uformował dwoje Apostołów Bożej miłości: Świętą siostrę Faustynę Kowalską i Błogosławionego księdza Michała Sopoćkę. Postacie te, choć z heroiczną gorliwością starały się wypełnić wolę Bożą, za życia nie doczekały się uznania, zyskały za to świętość i wieczną pamięć. Niniejsza publikacja ukazuje zdarzenia związane z tym posłannictwem, bez ich interpretacji, aby pozostawić czytelnikowi możliwość własnych refleksji nad sposobem ich rozumienia.

Przedstawiono, oprócz obszernych fragmentów „Dzienniczka" Świętej siostry Faustyny, trzy mniej znane, a bardzo ważne i ciekawe aspekty Orędzia Bożego Miłosierdzia:

- fragmenty dzieł Bł. księdza Michała Sopocki, które uzasadniają od strony teologicznej niezwykłą potrzebę szerzenia Orędzia Bożego Miłosierdzia,

- historię pierwszego obrazu z Wizerunkiem Miłosiernego Jezusa namalowanego w 1934 roku w Wilnie i jego niezwykłego ocalenia w czasie wojny i w latach powojennych,

- historię Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego założonego na żądanie Pana Jezusa przez Bł. księdza Michała Sopoćkę kierownika duchowego Św. siostry Faustyny.

„Lektura tych tekstów uświadamia nam, iż Pan Bóg z niesłychaną determinacją powtarza o sobie, że jest Miłosierdziem - miłością bezwarunkową, przez nas w żaden sposób niezasłużoną, uprzednią w stosunku do jakiegokolwiek z naszych dobrych czynów".

* Grzegorz Ryś, Arcybiskup Metropolita Łódzki

fragment słowa wstępnego

Książka "Jezu, ufam Tobie" - Urszula Grzegorczyk - oprawa twarda - Wydawnictwo Dar Miłosierdzia. Książka posiada 176 stron i została wydana w 2019 r.