pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Jeżeli zapomnę Ciebie

Autor książki:

Lili Chuwis-Thau

Dane szczegółowe:
Wydawca: Austeria
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 268 s.
EAN: 9788378663423
ISBN: 978-83-7866-342-3
Data: 2021-03-04
28.91 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Postanowiłam przelać na papier swoje wspomnienia, mimo że wiem, iż jest to zadanie nielekkie, połączone z bólem i cierpieniem. Ale czuję, że powinnam, bo jestem to winna nie tylko moim dzieciom, ale też historii.

Gdy spojrzę wstecz, w przeszłość, widzę ich wszystkich, pojawiają się jak w kalejdoskopie. Widzę ciocię Frumę, starszą siostrę mojej mamy, mądrą, okazałą kobietę, matkę dwojga dzieci. Widzę jej syna, mego kuzyna Lusia, starszego ode mnie o rok. Ma krótki wzrok, jest chudy, jak na swój wiek wyrośnięty, bystry i inteligentny. A tuż obok jego młodsza siostrzyczka Betka. Ma zaledwie dwa latka, uśmiechniętą buzię, niebieskie oczy i masę niesfornych loczków miodowego koloru. Wspominam moją ciotkę Donię, która tak ładnie umiała śpiewać, i jej pięcioletnią córeczkę Niusię, ładną i zaradną dziewczynkę. Jej małego braciszka Bena pamiętam jako zaledwie półroczne niemowlę. A słodki Lesio, blondyn o mądrych oczach, ma tylko sześć lat, a już umie czytać.

Widzę ich wszystkich?
Pamiętam, że to my, całe stadko rozbawionych wnuków, byliśmy źródłem radości i pociechy dla naszego dziadka Jakóba Habera z Horo­denki. Był on przekonanym syjonistą i wierzył, że kiedyś w końcu uda mu się pojechać z rodziną do Ziemi Świętej. Marzył, że tam młode pokolenie zazna życia spokoju, z dala od nieprzyjaznego otoczenia, a on sam zostanie pochowany w Jerozolimie.

Książka "Jeżeli zapomnę Ciebie" - Lili Chuwis-Thau - oprawa miękka - Wydawnictwo Austeria. Książka posiada 268 stron i została wydana w 2020 r. Cena 28.91 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.