pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Jeszcze słychać śmiech....

Autor książki:

Olga Lipińska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 208 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788378396154
ISBN: 978-83-7839-615-4
Data: 2013-10-30
pozycja niedostępna

Opis książki:

Jeszcze słychać śmiech... to zbiór felietonów, jakie Olga Lipińska publikowała w latach 2009 2013 na łamach pisma Twój Styl. Wcześniejsze teksty ukazały się w książkach Mój pamiętnik potoczny i Co by tu jeszcze... .

Absolutny słuch na mowę-trawę i na koko-spoko. Niezrównane poczucie humoru, rodem z Gałczyńskiego i z STS-u. Autorka najlepszego kabaretu telewizyjnego i niezrównanych felietonów. Kup i przeczytaj - nie pożałujesz! Daniel Passent Kiedy dobry Bóg z białą brodą stworzył Olgę Lipińską, w pierwszej chwili wielce był z siebie zadowolony. Dzieło zdało mu się kształtne, inteligentne, mądre, wesołe... Już jednak po chwili niespokojny gzygzak przeciął mu czoło między brwiami. Ta - pomyślał - ta mi dopiero da popalić. Miał rację Nieomylny, bo jakże mógłby jej nie mieć.

Ludwik Stomma Olga Lipińska - wszechstronna reżyserka i scenarzystka - realizowała spektakle dramatyczne w Teatrze TV (m.in. sztuki Fredry, Słowackiego, de Musseta), na scenach teatralnych i operowych (Opera Śląska, Opera Poznańska), ale też m.in. takie imprezy jak Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu oraz festiwal FAMA w Świnoujściu; w latach 1977 1990 sprawowała funkcję dyrektora i kierownika artystycznego warszawskiego Teatru Komedia. Szerszej publiczności znana jest przede wszystkim jako autorka popularnych programów kabaretowych (ostrogi satyryka zdobywała jeszcze w STS-ie), święcących triumfy w polskiej telewizji od końca lat sześćdziesiątych aż do dzisiaj.

Książka "Jeszcze słychać śmiech...." - Olga Lipińska - oprawa miękka - Wydawnictwo Prószyński. Książka posiada 208 stron i została wydana w 2013 r.