pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Jerzy Dziewulski o polskiej policji

Autor książki:

Jerzy Dziewulski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788380971219
ISBN: 978-83-8097-121-9
Data: 2017-04-12
Cena wydawcy: 35.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Szokująca opowieść o codzienności polskiej policji.

Jeden z najsłynniejszych gliniarzy po wielu latach w końcu przerywa milczenie!
Jak naprawdę wygląda praca w polskiej policji?
Spektakularne porwanie samolotu na Tempelhoff. Walka z brutalnymi porywaczami. Pertraktacje z terrorystami. Prostytutki współpracujące z mundurowymi. Ale i rzeczywistość, gdzie absurd goni absurd. A papierkowa robota zdaje się nie mieć końca.

W tej pracy liczy się tylko jedno - sukces, czyli znalezienie sprawcy. Ale jak przekonuje Jerzy Dziewulski - czasami trzeba poruszać się na krawędzi prawa i mieć świadomość, że praca w policji to droga donikąd.

Nieocenzurowana opowieść, po której już nigdy tak samo nie spojrzysz na policjanta?
Dawno temu zdecydowałem, że ta książka nigdy się nie ukaże. Nie będzie opowieści o milicji, policji, o mnie. Zdanie jednak zmieniłem. Efekt? W rękach trzymacie książkę o najbardziej gównianym zawodzie, który można scharakteryzować jako drogę donikąd. Są bowiem w policji trzy grupy gliniarzy: posłuszni, skuteczni i do wyrzucenia. Przetrwać potrafią jedynie posłuszni. [...]
Dlatego zanim podejmiesz decyzję o tym, czy chcesz zostać policjantem, zapamiętaj: Twoje życie sprowadzi się do zasady "Nie wierz w nic i wystrzegaj się wszystkiego". Ale czy tak można żyć?
Jerzy Dziewulski

Jerzy Dziewulski - były gliniarz, antyterrorysta, poseł na Sejm I, II, III i IV kadencji. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę zaczynał w Milicji Obywatelskiej w wydziale służby wywiadowczej na Żoliborzu. Później był m.in. dowódcą jednostki antyterrorystycznej na lotnisku Okęcie w Warszawie. Szef osobistej ochrony prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, jego osobisty sekretarz oraz doradca do spraw bezpieczeństwa. Szkolony w USA, Izraelu i Francji. Twórca Sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych. Ranny na służbie. Jako jedyny policjant w Polsce został trzykrotnie odznaczony "Medalem Za Ofiarność i Odwagę". Odznaczony również orderem "Krzyż Kawalerski i Oficerski Orderu Odrodzenia Polski".

Krzysztof Pyzia - absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Autor bestsellerowego wywiadu rzeki z Wojciechem Pokorą "Z Pokorą przez życie". Producent porannego programu "Dzień Dobry Bardzo" w Radiu ZET, wieloletni współpracownik tygodnika "Angora". Gościnnie pojawiał się m.in. na łamach "Playboya" i "Focusa Historia". Autor bloga Kto Pyzia Nie Bladzi.pl. Interesuje się historią i tematyką dot. służb specjalnych i terroryzmu.

Książka "Jerzy Dziewulski o polskiej policji" - Jerzy Dziewulski - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Prószyński. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2017 r.