pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Jeeves i nieproszony gość. Angielski z Pelham Grenville Wodehouse....
książka:

Jeeves i nieproszony gość. Angielski z Pelham Grenville Wodehouse. Seria: Angielski przy okazji

Dane szczegółowe:
Wydawca: NKB
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 110 s.
Wymiar: 143x205 mm
EAN: 9788365537287
ISBN: 978-83-6553-728-7
Data: 2019-01-15
Cena wydawcy: 21.90 złpozycja niedostępna

Jeeves i nieproszony gość. Angielski z Pelham Grenville Wodehouse. Seria: Angielski przy okazji - Pelham Grenville Wodehouse, Ilya Frank - opis książki:

Opis książki/treści:
Jedna z powieści o słynnym brytyjskim służącym Jeevesie w specjalnym przełożeniu według metody I.Franka. Głównymi bohaterami są młody arystokrata Bertie oraz jego niezawodny służący Jeeves. Wyidealizowana wizja świata lat międzywojennych w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Akcja koncentruje się na humorystycznych przygodach dwóch głównych postaci. Wooster jest zmuszony gościć dość nietypowego gościa, który wplątuje się w kłopoty. Ostatecznie sytuacja zostaje uratowana dzięki subtelnym planom złuzącego Jeevesa (często realizowanym za plecami pryncypała). Nazwisko Jeevesa, idealnego służącego, stało się w języku angielskim wręcz synonimem pomocnika zdolnego zaradzić każdemu problemowi.

Opis serii:
Książki z serii Metoda Edukacyjnego Czytania Ilyi Franka służą do nauki języka angielskiego przy okazji czytania ciekawych książek w języku oryginalnym z wplecionym dosłownym polskim tłumaczeniem. Metoda polega na specjalnej adaptacji treści w taki sposób że cała zawartość książki jest podzielona na akapity. Najpierw czytamy akapit, z wplecionym polskim tłumaczeniem i niektórymi gramatycznymi i fonetycznymi wyjaśnieniami. Następnie ten sam akapit czytamy już bez tłumaczenia, w oryginalnym języku, czyli "płyniemy bez asekuracji". Właśnie wtedy nasz mózg przyzwyczaja się do rozumienia języka obcego. Całość jest na tyle spójna, że odbiorca ma poczucie czytania książki w oryginale i przyswaja język, znajdując się w naturalnym stanie rozluźnienia i zaciekawienia treścią. U podstaw Metody leżą między innymi założenia Sugestopedii dr. G Łozanowa, a także prace Jego następców i samodzielnych lingwistów, A.Leontieva, G. Kitajgorodskiej. Seria zawiera dzieła klasyków literatury brytyjskiej i amerykańskiej i w ten sposób przybliża czytelnikowi specyfikę anglojęzycznej kultury. Język oryginału nie jest w żaden sposób uproszczony ani skrócony.

Książka „Jeeves i nieproszony gość. Angielski z Pelham Grenville Wodehouse. Seria: Angielski przy okazji” - oprawa miękka - Wydawnictwo NKB.

Książka posiada 110 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Jeeves i nieproszony gość. Angielski z Pelham Grenville Wodehouse...."