pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Jasełka Boże Narodzenie

Autor książki:

Beata Andrzejczuk

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rafael
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 20 s.
Wymiar: 205x290 mm
EAN: 9788367043168
ISBN: 978-83-6704-316-8
Data: 2021-09-13
21.53  29.90  8.37 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jasełka - gotowy materiał do wystawienia przestawienia o Bożym Narodzeniu - zostały przeznaczone dla dzieci z grup przedszkolnych i szkół podstawowych. Role są krótkie, co gwarantuje zaangażowanie w przedstawienie wszystkich dzieci, także tych, które mają problemy z zapamiętaniem dłuższego tekstu. Jasełka zostały napisane w ten sposób, aby każde dziecko mogło wziąć w nich udział.

Do książki dołączona CD zawierająca: pełny tekst jasełek, tekst w rozbiciu na role oraz oprawę muzyczną
Wersja wyjściowa (krótsza) przewiduje udział 23 dzieci (Narrator 1, Narrator 2, Pastuszek 1, Pastuszek 2, Pastuszek 3, Pastuszek 4, Pastuszek 5, Pastuszek 6, Pastuszek 7, Anioł, Dziewczyna, Bartek, Kacper, Melchior, Baltazar, Maryja, Józef, Brat 1, Brat 2, Mama, Tata, Diabeł, Herod i dodatkowo orszak anielski). Doświadczenie wskazuje jednak, że klasy liczą więcej osób. Sugerujemy wówczas skorzystanie z wersji dłuższej, wzbogaconej o Orędzie z Groty Betlejemskiej Lamberta Nobena. Orędzie mogą odczytać dzieci przedstawiające Aniołów w orszaku anielskim, a więc te, które nie mają kwestii mówionych. Założenie jest bowiem takie, żeby wszystkie dzieci mogły wypowiedzieć lub odczytać jakąś kwestię. Wersja dłuższa gwarantuje 34 role mówione. Tekst jest jednak na tyle elastyczny, że jeżeli grupa liczy mniej dzieci można go dopasować poprzez komasację niektórych ról (np. Pastuszków czy Dzieci).

W poniższych jasełkach zostały uwzględnione także kolędy. Przeplatanie nimi partii dialogowych jest jedynie sugestią. W zestawie znajdą Państwo płytę CD z sugerowanymi kolędami w dwóch wersjach: pierwsze to pełne wersje wraz z wykonaniem wokalnym, drugie zaś wersje są tylko instrumentalne z dograną linią melodyczną (oprócz utworu ostatniego, który służyć ma jako podkład podczas dzielenia się opłatkiem, co wyklucza w tym momencie zaangażowanie dzieci w śpiew). Na płycie dołączyliśmy także plik z pełną wersją jasełek, a także pliki z poszczególnymi rolami - z możliwością wydrukowania ich dla dzieci. Pliki te są otwarte, by można było nanosić na nie własne uwagi, poprawki, sugestie i dostosowywać tekst do potrzeb i możliwości małych aktorów.

Książka "Jasełka Boże Narodzenie" - Beata Andrzejczuk - oprawa miękka - Wydawnictwo Rafael. Książka posiada 20 stron i została wydana w 2021 r. Cena 21.53 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]