pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Japoński dramat telewizyjny. Mukoda Kuniko, Yamada Taichi i taiga dorama

Autor książki:

Mikołaj Melanowicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Akademickie DIALOG
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 306 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788361203278
ISBN: 978-83-61203-27-8
Data: 2009-11-17
31.92 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Japoński dramat telewizyjny, książka oparta na oryginalnych nagraniach i tekstach, jest pierwszą w Europie próbą zapoznania Czytelnika z japońskim światem teatru telewizyjnego.
Po tym medialnym labiryncie oprowadzają nas przewodnicy: nieżyjąca już Mukōda Kuniko i wciąż aktywny na polu artystycznym Yamada Taichi – twórcy zarówno jednoczęściowych dramatów, jak i seriali ukazujących życie rodziny w Kraju Kwitnącej Wiśni.
W drugiej części książki poznajemy świat wielkich narracji historycznych, rzadkich w kręgu europejskim, zwanych dramatami-rzekami (taiga dorama). W większości są to opowieści samurajskie, prezentujące burzliwą historię od czasów dworskich po wprzęgnięcie jednostki ludzkiej w machinę II wojny światowej.
Publikacja jest cennym źródłem wiedzy o japońskiej kulturze masowej, roli telewizji, upodobaniach i stylu życia oraz o codziennych problemach Japończyków i ich stosunku do narodowej tradycji.

Mikołaj Melanowicz, japonista, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, od 1959 roku związany z Instytutem (obecnie Wydziałem) Orientalistycznym, wieloletni kierownik Zakładu Japonistyki UW i UJ. Wykłada również w Wyższej Szkole Studiów Międzynarodowych w Łodzi. Wybitny znawca literatury japońskiej, m.in. autor trzytomowej monografii Literatura japońska i wielu prac z tej dziedziny. Tłumacz ponad 30 utworów najwybitniejszych współczesnych pisarzy japońskich. W 1997 roku otrzymał Order Świętego Skarbu, najwyższe japońskie odznaczenie przyznawane cudzoziemcom.

Książka "Japoński dramat telewizyjny. Mukoda Kuniko, Yamada Taichi i taiga dorama" - Mikołaj Melanowicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Akademickie DIALOG. Książka posiada 306 stron i została wydana w 2009 r. Cena 31.92 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.