pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Jan Heweliusz. Kolumb Nieba

Dane szczegółowe:
Wydawca: Atena
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 80 s.
Wymiar: 225x205 mm
EAN: 9788364706011
ISBN: 978-83-6470-601-1
Data: 2016-02-23
53.53 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 2-4 dni

Opis książki:

Jan Heweliusz urodzony w 1611 roku w Gdańsku należał do najwybitniejszych astronomów swoich czasów. Jego osiągnięcia w dziedzinie astronomii, pięknie i z niespotykaną pieczołowitością wydane dzieła, a także przymioty charakteru uczyniły go sławnym jeszcze za życia, nie tylko na terenie Rzeczypospolitej, ale w całej Europie.

Heweliusz był człowiekiem wszechstronnym - naukowcem, którego odkrycia wpisały się na stałe w historię astronomii; artystą o wielu talentach ujawniających się we własnoręcznie przezeń wykonanych urzekających seledynowo-srebrnych mapach Księżyca, czy też w niespotykanym dotąd kunszcie zdobienia narzędzi obserwacyjnych i pomiarowych; konstruktorem wspaniałego obserwatorium i pierwszych w świecie zegarów wahadłowych; wydawcą, którego dzieła zachwycały starannością i bogactwem wykonania; wreszcie browarnikiem, do którego należało aż dwanaście browarów produkujących między innymi słynne piwo jopejskie; od trzydziestego roku życia ławnikiem Starego Miasta, natomiast od 1651 roku rajcą staromiejskim, zasiadającym jako przedstawiciel rajców Starego Miasta w Radzie Głównego Miasta, co było znacznym wyróżnieniem, świadczącym o tym, że Heweliusz cieszył się dużym szacunkiem i zaufaniem mieszkańców Starego Miasta.

Prezentowany album, podzielony na następujące działy: Gdańszczanin, Uczony, Konstruktor, Wydawca, zawiera informacje o wszystkich polach działalności wybitnego uczonego.

Wydanie w języku rosyjskim.

Książka "Jan Heweliusz. Kolumb Nieba" - oprawa twarda - Wydawnictwo Atena. Książka posiada 80 stron i została wydana w 2014 r. Cena 53.53 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]