pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Jak studiować życie w przestrzeni publicznej

Autor książki:

Jan Gehl, Birgitte Svarre

Dane szczegółowe:
Wydawca: Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyk
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
EAN: 9788395646652
ISBN: 978-83-9564-665-2
Data: 2021-10-29
49.70 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jak pogodzić rozbudowę miast, w których skupia się życie coraz większej liczby ludzi, z jednoczesnym zachowaniem przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni dla mieszkańców? To jedno z kluczowych pytań, jakie stawiają Jan Gehl i Birgitte Svarre, a w publikacji Jak studiować życie w przestrzeni publicznej starają się znaleźć na nie odpowiedź popartą interdyscyplinarnymi badaniami.
Jan Gehl to architekt i badacz z 50-letnim doświadczeniem. W książce dzieli się wnioskami i obserwacjami, które pozwalają zrozumieć czynniki wpływające na sposoby korzystania z przestrzeni miejskiej przez ludzi. To właśnie aktywna obserwacja według Gehla jest kluczowa do projektowania zapraszającej przestrzeni publicznej. Wyniki tych dociekań można wykorzystać w procesach decyzyjnych, jako element pracy planistów lub przy projektowaniu pojedynczych obiektów, takich jak ulice, place czy parki. Pierwotny cel pozostaje do dziś aktualny: odzyskać miasto jako istotną przestrzeń do zaplanowania. Współautorką książki jest Birgitte Svarre badaczka zajmująca się kulturą współczesną oraz komunikacją kulturową. Połączenie tych dwóch perspektyw, a zarazem doświadczeń, zaowocowało interdyscyplinarną publikacją, w której autorzy stawiają pytania, szukają odpowiedzi i przedstawiają gotowe rozwiązania. Wszystko po to, aby w miastach żyło się coraz lepiej.
Książka zwraca również uwagę na odpowiedzialność, jaką wszyscy ponosimy za otaczającą nas przestrzeń publiczną, i udostępnia narzędzia, aby ją lepiej planować i odpowiednio nią zarządzać. Ten przewodnik będzie nieocenionym źródłem inspiracji, rozwiązań i przykładów dla każdej osoby, która chciałaby ulepszać miasto.

Książka "Jak studiować życie w przestrzeni publicznej" - Jan Gehl, Birgitte Svarre - oprawa twarda - Wydawnictwo Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyk. Książka posiada 0 stron i została wydana w 2021 r. Cena 49.70 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.