pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Jak powstał Obcy

Autor książki:

J.W. Rinzler

Dane szczegółowe:
Wydawca: Vesper
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 336 s.
Wymiar: 302x273 mm
EAN: 9788377313671
ISBN: 978-83-7731-367-1
Data: 2021-09-27
129.88  199.90  70.02 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

J.W. Rinzler [1962-2021] ma na koncie kilkadziesiąt książek, w tym trzy bestsellery New York Timesa oraz jeden London Timesa. Napisał między innymi The Making of Star Wars, The Complete Making of Indiana Jones i najlepiej sprzedającą się powieść ilustrowaną - The Star Wars. Jego książki przetłumaczono na siedem języków, ich łączny nakład przekroczył 600 tysięcy egzemplarzy. Rinzler stworzył i wyreżyserował krótkometrażówkę Riddle of the Black Cat, wyświetlaną na wielu festiwalach, w tym Montreal World Film Festival. W 2018 roku wydał The Making of Planet of the Apes.

Obcy przez wielu uważany jest za wzór horroru science fiction. Długa i zawiła historia jego powstawania zaczyna się od wizji Dana O Bannona (zainspirowanych jego przewlekłymi bólami żołądka), doskonale oddających napięcie i atmosferę hollywoodzkiego przeboju.

Autor książki - J.W. Rinzler (The Making of Star Wars) - na jej potrzeby przeprowadził zupełnie nowe wywiady z Ridleyem Scottem oraz jego kluczowymi partnerami z planu, którzy pomogli mu opowiedzieć wyjątkową historię tego przełomowego dzieła współczesnego kina.

Książka zawiera niepublikowane dotąd zdjęcia, ilustracje oraz dokumenty z archiwów wytwórni FOX, a Ridley Scott rzucił nowe światło na cały proces twórczy, omawiając wiele trudności i niezwykłych chwil, których doświadczył. Wśród nich są:
-przybycie na plan reżysera, który chciał nakręcić przełomowy dla siebie film;
-zatrudnienie wizjonerskiego artysty, H.R. Gigera, który stworzył zapierającą dech w piersiach postać obcego;
-wiele problemów twórczych napotkanych przy fazach powstawania obcego;
-zaangażowanie nieznanej aktorki, Sigourney Weaver, w roli Ripley;
-fizycznie wymagające zdjęcia wypełnione częstymi starciami pomiędzy reżyserem a producentami;
-filmowanie słynnej sceny z Rozpruwaczem i jakie piętno odcisnęła na ekipie;
-niezwykłe przedpremierowe pokazy filmu, z których ludzie uciekali z krzykiem.

Książka jest wzbogacona o fascynujące materiały graficzne, w tym słynne Ridleygramy, i stanowi obowiązkową lekturę dla każdego miłośnika tego klasycznego filmu.

Książka "Jak powstał Obcy" - J.W. Rinzler - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo Vesper. Książka posiada 336 stron i została wydana w 2021 r. Cena 129.88 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]