pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Jak pomagać duszom czyśćcowym? ODPUSTY

Dane szczegółowe:
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Rok wyd.: 2007
Oprawa: broszurowa
Ilość stron: 88 s.
Wymiar: 115x165 mm
EAN: 9788374241243
ISBN: 978-83-7424-124-3
Data: 2019-01-04
Cena wydawcy: 6.95 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Ukazało się dużo artykułów i opracowań na temat odpustów. Mimo to, zagadnienia dotyczące zyskiwania odpustów są wciąż mało znane i nie zawsze poprawnie rozumiane. Wiele osób, nie mając pełnego rozeznania w zakresie warunków, które należy spełnić dla zyskania odpustu, traktuje je w sposób automatyczny. Nie jest to zgodne z nauką Kościoła o odpustach, w której wyraźnie podkreśla się istotną rolę odpowiedniej dyspozycji wewnętrznej wiernego. W dokumentach Kościoła zawarte są wymagania, m.in., by wierny szczerze miłował Boga, miał nienawiść do grzechu, pokładał ufność w Chrystusie i wierzył mocno, iż pozostaje w łączności ze wspólnotą świętych.

Niekiedy można też spotkać osoby, które sądzą, że odpusty związane były jedynie z rokiem 2000, a więc teraz już nie zabiegają o ich zyskanie. Tymczasem prawdą jest jedynie to, że aktualność straciły odpusty ustanowione wyłącznie na czas Jubileuszu. Pozostałe nie uległy zmianie. Łaski odpustu wierny może dostąpić każdego dnia - o ile tylko spełni odpowiednie warunki ustalone przez Kościół.

Przybliżając naukę Kościoła o odpustach, pragniemy pomóc wszystkim zainteresowanym w jak najpełniejszym korzystaniu z tego źródła łaski, a tym samym zachęcić do ich zyskiwania i ofiarowania odpustów w intencji zmarłych cierpiących w czyśćcu.

Książka "Jak pomagać duszom czyśćcowym? ODPUSTY" - s. Anna Czajkowska WDC, s. Irena Złotkowska WDC - oprawa broszurowa - Wydawnictwo Edycja Świętego Pawła. Książka posiada 88 stron i została wydana w 2007 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]